گسترش عرضه روغن موتور تقلبی در بازار

گسترش عرضه روغن موتور تقلبی در بازار به گزارش میزان سنج، رئیس اتحادیه تعمیرکاران ضمن اشاره به گسترش روغن موتور تقلبی، اظهار داشت: با عنایت به بالا بودن قیمت روغن موتور، سودجویان به صورت حرفه ای روغن موتور تقلبی را در قوطی های برندهای معتبر وارد می کنند.علیرضا نیک آئین در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد وضعیت عرضه روغن موتور عنوان کرد: متأسفانه روغن موتور تقلبی بلا و آفت جان مکانیک و مالک خودرو شده و تبدیل به یک اپیدمی شده است چونکه با یک روغن یا واسکازین تقلبی آسیب مالی زیادی به مالک خودرو و مکانیک وارد می شود.
رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران اضافه کرد: قیمت روغن موتور خارجی بالا رفته و این فاصله قیمتی سبب شده سودجویان از این وضعیت سوءاستفاده کنند، بشکلی که متأسفانه عرضه روغن موتورهای تقلبی روز به روز گسترش پیدا می کند و زیادتر می شود و سرمایه و هزینه ای که برای تعمیر خودرو صورت می گیرد همه با یک روغن موتور تقلبی بر باد می رود.
وی خاطرنشان کرد: با عنایت به بالا بودن قیمت روغن موتور خارجی، کارگاه های زیر پله ای در اطراف تهران روغن موتور تقلبی را درون قوطی های مشابه خارجی می ریزند؛ در واقع خیلی از افراد سودجو روغن های استفاده شده و یا تقلبی را با ظرافت بالا وارد قوطی های برندهای معتبر می کنند. قوطی ها به قدری حرفه ای مشابه قوطی خارجی تولید می شود که تشخیص تقلبی بودن آن دشوار می باشد.
این مقام صنفی تصریح کرد: با ابزارهای چاپی که موجود است و بسته بندی که انجام می دهند برای خود تعمیرکار هم متأسفانه تشخیص روغن موتور تقلبی سخت شده است.
نیک آئین خاطرنشان کرد: بعضی از این کارگاه ها توسط نیروی انتظامی شناسایی و مهر و موم شده اند اما هنوز جلوی این کار گرفته نشده و روغن های تقلبی درحال عرضه در بازار هستند و خواهش ما از مسؤلان اینست که به سرعت جلوی این عرضه ها را بگیرند.
رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران با اشاره به اینکه بازرسی اتاق اصناف اوضاع را بررسی می کند اما وسعت کار بسیار زیاد است، اضافه کرد: در سطح شهر تهران ۵.۵ میلیون خودرو با شماره پلاک تهران درحال تردد است و تصور کنید چه حجمی روغن موتور و قطعه تقلبی عرضه می شود.
وی اظهار داشت: به مردم سفارش می نماییم که حتما از مراکزی که دارای مجوز و جواز کسب هستند روغن موتور را تهیه کنند؛ روغن موتورهای با کیفیت داخلی داریم و بهتر است مردم این روغن ها را بخرند.

5.0 / 5
230
1402/05/16
11:20:34
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۸ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش