ایجاد جهش در شرکت های دانش بنیان با تامین سرمایه

ایجاد جهش در شرکت های دانش بنیان با تامین سرمایه به گزارش میزان سنج، رییس مرکز توسعه فناوری های راهبردی با اشاره به فعالیت شرکت های بالغ دانش بنیان که رؤیاهایی برای توسعه بازار و محصول خود دارند، ولی سرمایه لازم را ندارند، اظهار داشت: رویداد «نکست» با هدف ارتقای فعالیت این شرکتها تعریف و اجرائی می شود.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، نشست خبری جایزه ملی فناوری نکست (نوآوری کارآفرینان سرآمد توسعه) با حضور دکتر شقایق حق جوی جوانمردی، رییس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری انجام شد.
شقایق حق جوی جوانمردی در این جلسه یکی از با اهمیت ترین وظایف معاونت علمی را دانش بنیان کردن صنایع بزرگ کشور و افزایش سهم اقتصاد در توسعه فناوری عنوان نمود و اضافه کرد: دانش بنیان کردن اقتصاد کشور و توسعه فناوری، مردمی سازی اقتصاد و افزایش راندمان صنایع از دیگر ماموریت های معاونت علمی است که تحقق آن در گرو بهبود فضای کسب وکار است.
وی افزود: در این جهت لازم است که سرمایه انسانی ارتقاء پیدا کند، شرکت های دانش بنیان توانمند شوند و نظام تامین مالی ارتقاء یابد، ضمن آنکه توان محصولات صادراتی کشور افزایش پیدا کند.
رییس مرکز توسعه فناوری های راهبردی با اشاره به فناوری های نوظهور، اظهار داشت: فناوری های نوظهور یک موضوع بسیار جدی در توسعه اکوسیستم فناوری کشور است که نمونه آن حوزه هوش مصنوعی است که تحولات زیادی ایجاد کرده، به شکلی که روش های قبلی را ناکارآمد کرده است.
حق جوی اظهار داشت: یکسری از شرکت های فناور و یا بالغی هستند که برنامه هایی برای توسعه بازار و یا محصولات خود دارند، ولی برنامه و یا سرمایه در گردش لازم را ندارند و رویداد جایزه «نکست» (نوآوری کارآفرینان سرآمد توسعه) در این جهت تعریف شده است.
وی با اشاره به جایزه ملی فناوری «نکست»، اشاره کرد: در معاونت علمی ۴ رویکرد را تعریف کردیم که شامل تمرکز، تمایز، تعالی و راهبری است. تمرکز به این معناست که داشته های خودرا بصورت هدفمند اختصاص دهیم و زمانی که می خواهیم سرمایه انسانی را ارتقاء بدهیم، بر روی حوزه هایی متمرکز شویم که ارزش افزوده بوجود آورد. تمایز نیز به این معنا است که ما در این اکوسیستم به امید تازه و رؤیاهای جدید محتاجیم و بر این باور هستیم که این رؤیاها دست یافتنی هستند.
رییس مرکز توسعه فناوری های راهبردی، تعالی را به مفهوم انجام کارها باکیفیت بیشتر و بالاتر دانست و اظهار داشت: این حوزه با اهمیت ترین ماموریت های معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری است و رویکرد راهبری به این معناست که نقش ما شناسایی کنشگرهایی در میان مردم و بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان است.
وی اظهار داشت: یکی از گروه هایی که کمتر به آن توجه شده، شرکت های بالغ است. این شرکتها با بهره گیری از زیرساخت هایی، بازار خودشان را می شناسند. گاهی اوقات برنامه ها و رؤیاهایی دارند، اما سرمایه در گردش کافی ندارند و اگر بخواهیم یک جهشی در آنها ایجاد شود، احتیاج به کمک و سرمایه مالی جدید دارند.
حق جوی تاکید کرد: مخاطبان جایزه «نکست»، همین شرکتها هستند و امیدواریم با کمک رسانه، یک حرکت امیدآفرین را با فناوری های نوظهور رقم بزنیم.
منبع:

5.0 / 5
375
1402/06/05
13:18:28
تگهای خبر: بازار , توسعه , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش