کشاورزان اوکراین از جنگ جلو زدند

کشاورزان اوکراین از جنگ جلو زدند میزان سنج: کاشت گندم زمستانه اوکراین با وجود بحران صادرات تغییری نکرد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، یک مقام ارشد کشاورزی به رویترز اظهار داشت که انتظار نمی رود کشاورزان اوکراینی با وجود هزینه های لجستیکی بالاتر به علت بحران صادرات، سطح گندم زمستانه خودرا برای برداشت محصول ۲۰۲۴ کاهش دهند.
اوکراین یکی از تولیدکنندگان عمده گندم است و نابودی کریدور دریای سیاه که برای صادرات ایمن غلات طی جنگ استفاده می شد، این گمانه زنی را برانگیخت که کشاورزان گندم کمتری می کارند برای اینکه حاشیه سود به علت مسیرهای صادراتی پرهزینه کاهش خواهد یافت.
تاراس ویسوتسکی، معاون وزیر کشاورزی اوکراین به رویترز اظهار داشت که کاهش احتمالی گندم زمستانه ممکنست در مجموع تنها ۰.۱ درصد باشد. وی با پیش بینی کاهش ۵.۴ درصدی کاشت جو در زمستان امسال اظهار داشت که کاهش پیش بینی شده در سطح کلی کاشت غلات زمستانه به ضرر سایر غلات تمام خواهد شد.
اوکراین برای برداشت سال ۲۰۲۳ حدود ۴.۱ میلیون هکتار گندم زمستانه کاشت، در حالیکه سطح زیر کشت جو زمستانه حدود ۶۱۵ هزار هکتار بود.
اوکراین یک تولید کننده گندم زمستانه است که حداقل ۹۵ درصد از کل تولید گندم این کشور را تشکیل می دهد. کشاورزان هم اکنون برداشت گندم در سال ۲۰۲۳ را با ۲۱.۹۴ میلیون تن به انتها رسانده اند. میزان برداشت در سال ۲۰۲۲ به ۲۰.۷ میلیون تن رسید.




منبع:

5.0 / 5
267
1402/06/09
13:25:55
تگهای خبر: تولید , صادرات , متر , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش