جهش طلای جهانی با کاهش ارزش دلار و خرید امن

جهش طلای جهانی با کاهش ارزش دلار و خرید امن میزان سنج: قیمت طلای جهانی در آستانه توقف احتمالی نرخ بهره فدرال رزرو افزایش پیدا کرد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، قیمت طلا امروز، دوشنبه افزایش یافت؛ برای اینکه سرمایه گذاران در نشست این هفته فدرال رزرو با تمرکز بر چشم انداز نرخ بانک مرکزی ایالات متحده، در توقف افزایش نرخ بهره فدرال رزرو قیمت گذاری کردند.
هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۱۰ دقیقه بامداد به وقت شرقی با ۴.۱ درصد افزایش به ۱۹۲۸ دلار و ۲۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۲۱ درصد افزایش به ۱۹۲۹ دلار و ۲۰ سنت رسید. سهام آسیایی کم شد و طلا را برای سرمایه گذاران جذاب تر کرد.
طلا درحال انجام برخی حرکت های صعودی برای شروع هفته در خریدهای امن بود، در صورتیکه تقویم اقتصادی ریسک های احتمالی را نشان میدهد.
تیم واترر، تحلیلگر ارشد بازار KCM اظهار داشت: رشد سریع تر، تورم پایین تر و بازار کار زمینه را برای مجموعه ای از پیش بینی های به روز شده مقامات فدرال رزرو در این هفته فراهم نموده است که احیانا منعکس کننده اطمیمنان رو به رشد آنها به چشم انداز اقتصادیست. با این وجود، آنها احیانا یک افزایش نرخ دیگر را دارند. طلا که بازدهی ندارد، تمایل به آن با افزایش نرخ بهره در بین سرمایه گذاران از بین می رود.
قیمت طلای چین در هفته گذشته به بالاترین حد خود رسید و افزایش یک ماهه را افزایش داد؛ برای اینکه مصرف کنندگان دارایی امن را برای جبران کاهش ارزش یوان به دست می آورند.
بر اساس گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۸ درصد افزایش به ۲۳.۱۹ دلار رسید، پلاتین ۰.۴ درصد افزوده شد و به ۹۲۸ دلار و ۶۶ سنت رسید و پالادیوم ثابت در ۱۲۴۸ دلار و ۵۰ سنت بود.
منبع:

5.0 / 5
323
1402/06/27
09:58:49
تگهای خبر: امداد , بازار , بانك , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش