رئیس سازمان جهاد كشاورزی استان قم:

۳۰ هزار هکتار از اراضی قم زیر کشت پاییزه می رود

۳۰ هزار هکتار از اراضی قم زیر کشت پاییزه می رود به گزارش میزان سنج، قم رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم، اظهار داشت: پیشبینی می نماییم سال جاری بالغ بر ۳۰ هزار هکتار از عرصه های کشاورزی استان زیر کشت گندم، جو، کلزا، تریتیکاله، گلرنگ و دانه های روغنی قرار بگیرد.مهندس محمدرضا حاجی رضا در حاشیه مراسم آیین شروع سال زراعی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ و چهارمین سال جهش تولید در دیم زارها که به صورت وبیناری با حضور وزیر جهاد کشاورزی و دیگر مسؤلان کشور و مدیران استانی برگزار شد، در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: با عنایت به اهمیت تولید و تأمین امنیت غذایی و با هدف احصاء مشکلات زراعی سال قبل و برنامه ریزی برای شروع سال زراعی جدید در خدمت مدیران استانی و مدیران سازمان جهاد کشاورزی قم و بهره برداران بودیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم، اظهار داشت: پیشبینی می نماییم سال جاری بالغ بر ۳۰ هزار هکتار از عرصه های کشاورزی استان زیر کشت گندم، جو، کلزا، تریتیکاله، گلرنگ و دانه های روغنی قرار گیرد.

حاجی رضا ضمن تاکید بر برنامه ریزی و آمادگی لازم مجموعه جهاد کشاورزی استان در جهت شروع سال زراعی، بیان نمود: برش های شهرستانی و تکالیف مدیران جهاد کشاورزی شهرستان های کهک و جعفرآباد ابلاغ و تدارک و پشتیبانی در حوزه بذر، سم و کود برنامه ریزی شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم مطابق روال سنوات گذشته و پیشبینی های مطلوبی که به لحاظ شرایط اقلیمی داریم، با برنامه ریزی کامل سال زراعی خوبی را آغاز نماییم و تکالیف و مأموریت سازمان جهاد کشاورزی را در حوزه تأمین امنیت غذایی به خوبی جامه ی عمل بپوشانیم.

حاجی رضا خاطرنشان کرد: ۱۰۴ هزار هکتار زمین کشاورزی در استان قم وجود دارد؛ پیشبینی می نماییم ۳۰ هزار هکتار از این عرصه ها زیر پوشش کشت محصولات پاییزه گندم، جو، کلزا و دانه های روغنی قرار بگیرد.
5.0 / 5
275
1402/07/04
13:39:38
تگهای خبر: تولید , سازمان , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۷ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش