آرامکو وارد تجارت ال ان جی می شود

آرامکو وارد تجارت ال ان جی می شود به گزارش میزان سنج، شرکت آرامکوی سعودی با امضای قراردادی برای خرید سهم حداقلی در شرکت «مید اوشن انرژی»، وارد کسب و کار گاز طبیعی مایع (ال ان جی) جهانی می شود.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، آرامکوی سعودی، توافقنامه های قطعی برای خرید سهم حداقلی استراتژیک در شرکت «مید اوشن انرژی» به مبلغ ۱۰۰ میلیارد دلار، امضا کرده که اولین سرمایه گذاری بین المللی این شرکت در ال ان جی، به حساب می آید.

شرکت «مید اوشن انرژی» توسط شرکت EIG که یک سرمایه گذار موسسه ای در قسمت های زیرساخت و انرژی جهانی است، تاسیس و مدیریت شده است. آرامکو در سال ۲۰۲۱ با این شرکت قراردادی برای فروش ۴۹ درصد سهم شرکت «خط لوله نفتی آرامکو» امضا کرده بود.

توافق خرید سهم شامل گزینه ای است که به آرامکو اجازه می دهد سهامداری و حق در رابطه با آن در شرکت «مید اوشن انرژی» را در آینده افزایش دهد. آرامکو اعلام نمود این قرارداد شامل شروط نهایی همچون تائیدهای رگولاتوری است.

این غول نفتی سعودی که بزرگترین صادرکننده نفت در جهان است، ماه هاست به دنبال ورود به کسب و کار گاز و ال ان جی بوده و اوایل سال جاری شایعه شده بود که سرگرم مذاکرات با توسعه دهندگان برای خرید سهم در پروژه ای در آمریکا یا آسیاست.

با توجه به رشد تقاضا برای ال ان جی در سالهای آینده و افزایش واردات ال ان جی به اروپا برای حذف استفاده از گاز روسیه، ورود به تجارت ال ان جی، یک کسب و کار پرسود دیگر برای آرامکو به حساب می آید.

بر اساس گزارش اویل پرایس، بلیر توماس، مدیرعامل و رئیس شرکت EIG اظهار داشت: تمرکز اولیه شرکت «مید اوشن انرژی» به قراردادهای ال ان جی در استرالیاست اما این شرکت بر این باور است که این فرصت، جهانی است.

منبع:

5.0 / 5
214
1402/07/08
14:58:41
تگهای خبر: تجارت , توسعه , خرید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش