هشدار کره جنوبی درباره ی جریمه گوگل و اپل

هشدار کره جنوبی درباره ی جریمه گوگل و اپل میزان سنج: رگولاتور ارتباطات کره جنوبی روز جمعه اعلام نمود که گوگل و اپل از موقعیت برتر خود در بازار اپلیکیشن سوءاستفاده کرده اند و نسبت به جریمه احتمالی مجموعا 50.5 میلیون دلاری هشدار داد.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، کمیسیون ارتباطات کره (KCC) در اطلاعیه ای اعلام نمود که این دو غول فناوری، طراحان اپلیکیشن ها را مجبور به استفاده از روش های پرداخت خاص کردند و موجب تاخیر غیرمنصفانه در بررسی اپلیکیشن شدند.

در بیانیه کمیسیون ارتباطات کره آمده است: این کمیسیون به شرکتها برای انجام اصلاحات لازم، اطلاع می دهد و اعمال جریمه را بررسی خواهد نمود.

گوگل در اطلاعیه ای به رویترز اعلام نمود: آن چه امروز کمیسیون ارتباطات کره به اشتراک گذاشته است، پیش اطلاعیه است و ما پاسخ خودرا به دقت بررسی و ارسال خواهیم کرد. بمحض اینکه تصمیم کتبی نهایی با ما مطرح شود، به دقت بررسی خواهیم کرد تا اقدام بعدی را ارزیابی نماییم.

اپل هم در اطلاعیه ای به رویترز اعلام نمود: این شرکت با نتیجه گیری های کمیسیون ارتباطات کره در گزارش بازرس این رگولاتور، مخالف بوده و اعتقاد دارد تغییراتی که در اپ استور اعمال کرده، با قانون تجارت مخابرات منطبق بوده است. اپل مانند همیشه، به تعامل با کمیسیون ارتباطات کره برای در بین گذاشتن نظرات خود، ادامه خواهیم داد.

کره جنوبی در سال ۲۰۲۱، اصلاحیه ای را برای قانون تجارت مخابراتی تصویب کرد که گردانندگان فروشگاه های برنامه را از وادار کردن طراحان نرم افزار به استفاده از سیستم های پرداخت شان، منع می کرد.

کمیسیون ارتباطات کره اعلام نمود که اعمال برخی روش های پرداخت توسط گوگل و اپل و دریافت تبعیض آمیز هزینه های اپل از طراحان اپلیکیشن های بومی، احتمالاً هدف قانون برای ترویج رقابت منصفانه را تضعیف می کند.

بر اساس گزارش رویترز، رگولاتور کره جنوبی بعد از شنیدن صحبت های این دو شرکت، می تواند درباره ی اعمال جریمه های حداکثر تا ۶۸ میلیارد وون (۵۰.۴۷ میلیون دلار) شامل ۴۷.۵ میلیارد وون برای گوگل و ۲۰.۵ میلیارد وون برای اپل، تصمیم بگیرد.
5.0 / 5
156
1402/07/15
10:41:37
تگهای خبر: ارزیابی , بازار , تجارت , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۵ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش