همه مردم می توانند خودرو وارد کنند

همه مردم می توانند خودرو وارد کنند به گزارش میزان سنج، وزیر صمت با اشاره به اینکه امروز واردات خودرو های نو، برای همه مردم امکان پذیر است، اظهار داشت: به قدری باید بتوانیم دست صنایع کشور را باز نگهداریم تا با دنیا رقابت کنند.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، عباس علی آبادی در مصاحبه با صدا و سیما اظهار نمود: با عنایت به این که تابحال نزدیک به ۹۲ هزار مگاوات نیروگاه، ظرفیتهای بسیار گسترده در قسمت انرژی، گاز، نفت و غیره، بوجود آمده و همینطور اقدامات خوبی در سایر حوزه های صنعتی اتفاق افتاده، زمینه برای یک خیز بلند فراهم است.
مشکلات و ناهماهنگی هایی هنوز وجود دارد که باید برطرف کنیم؛ به نظرم باید تا جایی که امکان دارد اقتصاد را به اقتصاد واگذار نماییم و اجازه بدهیم جریان های طبیعی اقتصادی، بتواند مسیرشان را بپیماید ضمن این که دولت در تدارک چنین اقدامی است و همه تلاش مان را می نماییم تا به نقطه امیدوار کننده ای نزدیک شویم.
وزیر صمت در مورد مساله گرانفروشی در خودرو های مونتاژی هم اظهار داشت: با عنایت به این که تقریبا انحصار درحال شکستن است، برای واردات، ضوابط قابل قبولی گذاشتیم ضوابطی که کاملا در دنیا معمول است. به قدری باید بتوانیم دست صنایع کشور را باز نگهداریم تا با دنیا رقابت کنند. در آن رقابت سالم، هم صنایع رشد خواهند کرد و هم مردم تحت فشار قرار نخواهند گرفت.

علی آبادی اظهار داشت: امروز واردات خودرو های نو، برای همه مردم امکان پذیر است، خودرو های مونتاژی هم خودروهایی است که گام اول تولید داخل را برداشتند، اما باید گامهای اصلی که داخلی سازی بالای ۵۰ درصد است را بردارند تا بتوانند از امتیازات ملی استفاده نمایند.


منبع:

5.0 / 5
300
1402/07/20
17:06:12
تگهای خبر: تولید , دولت , صنعت , نیروگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش