دو دهک دیگر هم کالابرگی شدند

دو دهک دیگر هم کالابرگی شدند میزان سنج: هفته ای که گذشت، هفته ای پر خبر در حوزه اشتغال و تعاون بود و عناوین مهم ترین خبرها به اعلام آمار اشتغال ایجادی در شش ماهه نخست سال، پیوستن دهک های ۶و ۷ به طرح کالابرگ الکترونیکی، آمادگی وزارت کار برای اعزام نیروی کار ایرانی به عراق و افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون توسط دولت اختصاص داشت.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، در هفته ای که گذشت خانوارهای دو دهک دیگر هم مشمول طرح کالابرگ الکترونیکی شدند.آنطور که سید صولت مرتضوی، وزیر کار اعلام نموده دهک های ۶ و ۷ هم مشمول طرح کالابرگ الکترونیکی شده و اعتبار مازاد ۱۲۰ هزار تومان برای این خانوارها هم شارژ می شود.

بر اساس این طرح که از هفته آینده اجرا می شود در صورتیکه خانوارهای دهک های ۶ و ۷ همچون دهکهای اول تا پنجم ۵۰ درصد اعتبار یارانه خویش را به خرید ۱۱ قلم کالای پیشبینی شده در طرح کالابرگ الکترونیکی اختصاص دهند، مبلغ ۱۲۰ هزار تومان اعتبار مازاد به آنها تعلق می گیرد.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این هفته ادعای اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران در خصوص موافقت وزیر کار با ساخت خانه های ۲۵ متری را تکذیب نمود.
بنا بر اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با عنایت به این که ساخت مسکن و بخصوص ورود به جزئیاتی چون متراژ و نقشه آن در حوزه مأموریت های وزارت راه و شهرسازی قرار دارد، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هیچ گاه اعلام و اعمال نظری در این حوزه نداشته و این ادعا را قویاً تکذیب می کند.
این هفته محمود کریمی بیرانوند ـ معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ایجاد بیشتر از ۴۰۰ هزار فرصت شغلی در روستاها طی سال ۱۴۰۱ اطلاع داد و اظهار داشت: از مجموع یک میلیون فرصت شغلی بوجود آمده پارسال ۴۳۰ هزار شغل در مناطق روستایی بوجود آمده است. سال جاری هم ۲۰۰ هزار کد ملی روستایی و عشایری مشغول به کار شده اند که این آمارها از دستگاه های در رابطه با امر اشتغال دریافت شده است.
وی سهم اشتغال بوجود آمده روستایی امسال را ۲۶ درصد از کل اشتغال کشور عنوان نمود و اظهار داشت: از آغاز دولت تابحال ۳۰۰۰ میلیارد تومان از تسهیلات اشتغالزایی جذب مناطق روستایی و عشایری شده است.
آمار اشتغال شش ماهه نخست سال جاری خبر دیگری بود که از جانب معاون اشتغال وزیر کار اعلام گردید.
وی اظهار داشت: برپایه سامانه رصد ملی ">اشتغال از آغاز سال تابحال ۵۵ درصد هدف ایجاد یک میلیون شغل عملیاتی شده و ۵۹۰ هزار فرصت شغلی جدید بوجود آمده است.
کریمی بیرانوند از اختصاص ۱۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات در هفته های آینده جهت ایجاد اشتغال در مناطق روستایی اطلاع داد.
این هفته امید ملک - مدیر کل توسعه نهادهای اشتغال و هدایت نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آمادگی این وزارت خانه را برای اعزام نیروی کار مازاد ایرانی به کشور عراق در تمامی سطوح شغلی اعلام نمود.
وی با عنایت به حضور نیروی کار ایرانی در اقلیم کردستان عراق، تصریح کرد که به منظور ساماندهی نیروی کار ایرانی، حمایت های قانونی لازم در جهت پرداخت دستمزد عادلانه، شرایط کار و حمایت های بیمه ای صورت گیرد.
رشد ۱۲۴ درصدی افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون در دولت سیزدهم خبر دیگری بود که مدیرعامل بانک اعلام نمود.
محمد شیخ حسینی از افزایش سرمایه بانک بعنوان یک دستاورد مثبت یاد کرد و اظهار داشت: دولت کمک کرد که سرمایه بانک را از ۲۸ هزار میلیاردریال به حدود ۶۲ هزار میلیاردریال افزایش بدهیم که این افزایش سرمایه روی شاخصهای ما تأثیر مثبتی داشت.
وی اظهار امیدواری کرد که نسبت کفایت سرمایه بانک تا آخر سال به میانگین استاندارد آن که هشت درصد است، نزدیک شود.
به قول مدیرعامل بانک توسعه تعاون، باوجود این که نرخ مطالبات جاری در بانکهای توسعه ای بالاست، ولی مطالبات بانک توسعه تعاون نسبت به بانکهای دیگر کمتر است، با این وجود در سال ۱۴۰۱ رکوردی در بانک ثبت و مطالبات غیرجاری بانک به زیر چهار درصد رسانده شد که در شبکه بانکی بخصوص برای بانکهای توسعه ای کم نظیر است.5.0 / 5
217
1402/07/21
14:12:46
تگهای خبر: استاندارد , بانك , بیمه , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۷ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش