چرا باید یک دستگاه حضور و غیاب بخریم؟

چرا باید یک دستگاه حضور و غیاب بخریم؟ به گزارش میزان سنج، ما در این مطلب می خواهیم به سوال چرا باید یک دستگاه حضور و غیاب بخریم، پاسخ داده و شما را با مزایای استفاده از اتوماسیون کنترل تردد پرسنل آشنا نماییم.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، همان گونه که می دانید با توسعه صنایع مختلف و گستردگی تولیدات این صنایع، تعداد پرسنل شاغل در این مجموعه ها به تناسب نیاز آنها بیشتر شده و رسیدگی به امور در ارتباط با ورود و خروج و محاسبات حقوق و دستمزد این افراد به یک دغدغه مهم برای کارفرمایان و صاحبین کسب و کارها تبدیل شد.
ابتدا این محاسبات و حضوروغیاب به صورت سنتی و دستی انجام می شد که از معایب زیادی برخوردار بود بنابراین با عنایت به نیاز مبرم به یک اتوماسیون پرقدرت برای مدیریت این شرایط، راهکارهای مختلفی نظیر استفاده از انواع مختلف دستگاه حضور و غیاب پیشنهاد شد.
ما در این مطلب می خواهیم به سوال چرا باید یک دستگاه حضور و غیاب بخریم، پاسخ داده و شما را با مزایای استفاده از اتوماسیون کنترل تردد پرسنل آشنا نماییم.
اصلی ترین دلیل برای خرید دستگاه حضور و غیاب
قطعاً در شرکت ها و کارخانه های بزرگ با تعداد کارگر و پرسنل زیاد به منظور روان شدن و تسهیل روند کنترل تردد این افراد و محاسبه ساعات کار و دستمزد آنها، خرید یک دستگاه مدیریت تردد و نرم افزار حضوروغیاب یک امر لازم و ضروری به شمار می آید.
این دستگاههای پرکاربرد بخش مهمی از اتوماسیون اداری کسب و کارها و سازمان های فعال محسوب می شوند و در مدیریت دقیق عملکرد کارگران نقش پر رنگی ایفا می کنند. ما در ادامه به مزایا و علل خرید دستگاه حضور و غیاب به صورت مختصر اشاره خواهیم کرد و نقش آنرا در پیشبرد اهداف در ارتباط با کنترل صحیح و مدیریت منابع انسانی در سازمان ها شرح خواهیم داد. ۱- تسهیل در روند محاسبه ساعات کار پرسنل
قطعاً استفاده از یک نرم افزار حضوروغیاب هوشمند و پیشرفته نسبت به روش های سنتی و ابتدایی، در محاسبات کارکرد پرسنل شرکت ها و همینطور کنترل ورود و خروج آنها از کارایی بیشتری برخوردار می باشند و به این کار سرعت بیشتری می بخشند.
این اقدام برای صاحبین مشاغل بسیار به صرفه بوده چون که علاوه بر عدم احتیاج به استخدام نیروی انسانی برای مدیریت تردد پرسنل، زمان بررسی و ثبت این ورود و خروج ها و جمع آوری اطلاعات در ارتباط با این مورد با سرعت بالاتری به انجام می رسد. ۲- بالا رفتن دقت و کاهش خطاهای احتمالی
معمولاً در مدیریت عبور و مرور کارکنان به روش دستی خطاهای زیادی مشهود بود که در پرداخت حقوق کارکنان به صورت صحیح تاثیر مستقیم داشت. این مشکل در نرم افزار حضوروغیاب به سبب عدم دخالت نیروی انسانی برطرف شده و مدیران سازمان ها با اطمینان خاطر از اطلاعات دقیق این سیستم ساعت زنی، دستمزد کارکنان خویش را تمام و کمال بر مبنای میزان ساعات کارکرد آنها پرداخت می کنند. ۳- عدم امکان تقلب در ساعات کار
یکی از علل مهم در خرید دستگاه کنترل تردد، حذف تقلب و دستکاری غیر قانونی ترددها است. بعضی از کارکنان و مسئولین ثبت ورود و خروج با نادیده گرفتن اصول انسانی و قانون کار، مبادرت به سواستفاده از شرایط موجود کرده و ساعات کار را برای پرسنل به صورت غیر واقعی ثبت می کند.
با نصب یک دستگاه پرکاربرد و پیشرفته ثبت تردد ضمن حذف این تقلب ها، از ذخیره اطلاعات در ارتباط با ساعتهای کاری کارگران و میزان حضور آنها در محل کار اطمینان داشته و نگران مفقود یا پاره شدن این داده ها نخواهید بود. استفاده از دستگاه حضور و غیاب به شما کمک خواهد نمود که دستمزد پرسنل را بر مبنای ساعات کارکرد واقعی و دقیق پرداخت کرده و حق کسی ضایع نخواهد شد. ۴- افزایش نظم و کاهش کم کاری
به دلیل دقت بالای سیستم کنترل تردد پرسنل و ثبت دقیق زمان ورود و خروج این افراد، دقت در محاسبه حقوق و دستمزد هم بالا رفته بنابراین کارکنانی که بی انضباط بوده و سر ساعت در محل کار حضور پیدا نمی کردند یا زودتر از زمان مشخص شده محل کار را ترک می کردند، برای دریافت کامل حقوق خود به اجبار نظم و مقررات را رعایت و سر موقع در محل فعالیت خود حاضر می شوند.
در واقع این سیستم هوشمند سبب غربالگری کارکنان منظم و معتمد از میان افراد تنبل و بی نظم می شود و در پیشرفت مشاغل با بهره گیری از نیروی کار پرارزش نقش مهمی دارد. ۵- مدیریت دقیق ورود و خروج
همان طور که از نام دستگاه حضور و غیاب مشخص است، این نرم افزار کاربردی برای عرضه گزارش های دقیق و کامل از فعالیت پرسنل استفاده می شود و به ذخیره داده های در ارتباط با تأخیر، اضافه کاری، غیبت، کسرکار، مأموریت و مرخصی این افراد می پردازد.
این ثبت صحیح و دقیق اطلاعات به کارفرمایان در جهت مدیریت منابع انسانی کمک شایانی کرده و باعث می شود تصمیمات بهتری برای بهینه شدن شرایط پرداخت دستمزد، میزان فعالیت و نقش هر کارگر در محل کار دریافت شود. ۶- محاسبه و پرداخت حقوق
محاسبه دقیق و پرداخت کامل دستمزد کارگران یکی دیگر از دلایل خرید دستگاه حضور و غیاب به شمار می آید چون که پرداخت کامل و بموقع حقوق کارکنان یکی از عوامل مهم در افزایش رضایت آنها و درنتیجه بهبود شرایط سازمان و پیشرفت آن به حساب می آید.
با استفاده از این نرم افزار اطلاعات دقیق و کاملی از تردد پرسنل ذخیره خواهد شد و پرداخت های آنها با عنایت به میزان کارکردشان به انجام می رسد. این سیستم هوشمند داده های ذخیره شده را به صورت فایل های مشخصی عرضه و محاسبات حقوق را با سرعت و صحت قابل قبولی در دسترس کارفرمایان قرار می دهد.
خرید دستگاه حضور و غیاب مناسب
انتخاب دستگاه ثبت تردد کارآمد برای خرید و نصب در محل کار، یک اقدام مهم در محاسبه دستمزدها و مدیریت رفت و آمد پرسنل شمرده می شود، بنابراین باید نکات مهمی را در زمان خرید مورد توجه قرار دهید. با توجه بر برندهای گوناگونی که از نرم افزار حضور و غیاب در بازار این محصول وجود دارد، انتخاب یک دستگاه کار آسانی نخواهد بود.
برای این کار شما باید به هدف استفاده از آن دقت کرده و متناسب با آن بهترین نمونه را انتخاب کنید. از عوامل مهم در هنگام خرید، بالا بودن سرعت و دقت این دستگاه است که کارکنان بتوانند به سهولت تردد کرده و زمان زیادی را در صف ثبت اطلاعات باقی نمانند.
یکی دیگر از معیارهای انتخاب در زمان خرید، ارتباط دائمی و منسجم بین نرم افزار حضوروغیاب و دستگاه آن است که بتواند داده های در ارتباط با رفت و آمد پرسنل را در امنیت بالا و سرعت قابل قبول انتقال دهد. استفاده آسان و محیط کاربری ساده هم از دیگر عوامل مهم برای خرید سیستم تردد خواهد بود که همه افراد با هر سطح اطلاعاتی بتوانند از آن بهره گیرند.
اگر شما هم قصد خرید این دستگاه را دارید، سفارش می نماییم با مشاورین شرکت زمان پرداز جلسه ای داشته باشید. متخصصین این شرکت می توانند با راهنمایی های خود بهترین دستگاه را برای شما پیشنهاد دهند و شما با مناسب ترین هزینه دستگاه شرکت خویش را تهیه کنید. برای ایجاد ارتباط با مسئولین این شرکت می توانید با شماره تلفن های مندرج در سایت تماس بگیرید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

5.0 / 5
203
1402/07/23
15:50:04
تگهای خبر: بازار , توسعه , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش