بازگشت سکه به کانال ۲۸ میلیون

بازگشت سکه به کانال ۲۸ میلیون به گزارش میزان سنج، نایب رییس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران ضمن اشاره به نوسانات بازار سکه و طلا طی یک هفته اخیر به دنبال نوسان در بهای عوامل موثر بر قیمت طلا و سکه (اونس جهانی و نرخ ارز در داخل)، در مجموع بازار هفته اخیر را با ثبات نسبی تحلیل و اعلام نمود: سکه تمام طرح جدید که تا هفته های پیش مرز ۲۹ میلیون تومان را رد کرده بود، در این هفته مجدد به کانال ۲۸ میلیون تومان بازگشت.


محمد کشتی آرای در گفتگو با ایسنا، در ارتباط با وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلای داخلی، اظهار نمود: در هفته ای که گذشت، بازار بیشتر تحت تاثیر قیمت جهانی طلا بود؛ با توجه به تحولات سیاسی خاورمیانه، قیمت اونس جهانی طلا این هفته هم همچون هفته گذشته سیر صعودی داشت و با ۱۷ دلار افزایش به ۱۹۵۰ دلار در آخرین معاملات روز گذشته (پنجشنبه) رسید.
نایب رییس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح کرد: طبیعتا این نوسان افزایش اونس جهانی، در صورتی که نرخ ارز سیر نزولی داشت و طی این هفته روبه کاهش بود، سبب شد که تغییرات مختصری بر روی قیمت سکه و طلا داشته باشیم. البته این هفته به علت همین نوسانات کم، بازار سکه و طلا، بازار بسیار آرامی بود و قیمتها هم از ثبات نسبی بهره مند بود؛ تقاضا هم کاهش پیدا کرد، سطح دادوستدها هم از همین روی کاهشی بود و خبری از تقاضاهای کاذب و هیجانی در بازار نبود.
این کارشناس بازار سکه و طلا خاطرنشان کرد: البته اواسط هفته (سه شنبه) قیمت سکه تا بیشتر از ۲۹ میلیون تومان هم افزایش پیدا کرد اما مجدد با توجه به نوسان عوامل موثر، کاهشی شد و ثبات خود نسبت به ابتدای هفته را حفظ کرد. براین اساس، سکه تمام طرح جدید که مرز ۲۹ میلیون تومان را هم رد کرده بود، مجدد در انتها هفته، به کانال ۲۸ میلیون تومان بازگشت.
کشتی آرای در ارتباط با آخرین قیمت سکه و طلا در معاملات پایانی هفته و تغییرات آنها نسبت به ابتدای هفته اظهار داشت: روز گذشته (پنجشنبه ۲۷ مهر ماه) در آخرین معاملات، سکه تمام طرح جدید بدون تغییر ۲۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تعیین بها شد. البته در طول هفته نوسانات افزایشی و کاهشی را تجربه کرد؛ اما در مجموع در انتها هفته، تغییری نسبت به ابتدای هفته نداشت. سکه تمام طرح قدیم هم بدون تغییر نسبت به ابتدای هفته ۲۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در آخرین معاملات روز گذشته، قیمت داشت.

قطعات کوچک تر سکه ارزان شد
وی افزود: نیم سکه و ربع سکه در این هفته هریک با ۲۰۰ هزار تومان کاهش نسبت به ابتدای هفته به ترتیب به ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان (نیم سکه) و ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیدند. سکه های یک گرمی بانک مرکزی هم با ۲۰۰ هزار تومان کاهش هفتگی در آخرین معاملات پایانی هفته شش میلیون تومان دادوستد شد.
کارشناس بازار سکه و طلا اعلام نمود: افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی در قیمت طلا در داخل هم اثرگذار بود. قیمت هر مثقال طلای آب شده (۱۷ عیار) با ۵۵ هزار تومان افزایش در آخرین معاملات هفته ۱۰ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان بود. هر گرم طلای ۱۸ عیار هم در این هفته ۱۳ هزار تومان افزایش را به نسبت ابتدای هفته تجربه نمود و در انتها بازار این هفته، دو میلیون و ۴۲۳ هزار تومان به ازای هر گرم معامله شد.
کشتی آرای در ارتباط با آخرین وضعیت حباب سکه در بازار تصریح کرد: با توجه به کاهش تقاضا در بازار و کاهش دادوستدها، حباب سکه هم در این هفته کمی تخلیه شد و با ۲۰۰ هزار تومان کاهش هفتگی، روز گذشته در آخرین معاملات، هر قطعه سکه پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان دارای حباب بود.

مسلماً افزایش قیمت نخواهیم داشت
نایب رییس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به اینکه در مجموع این هفته، قیمت جهانی طلا افزایشی و در مقابل نرخ ارز کاهشی بود، سطح معاملات و دادوستدها کاهشی بود و قیمتها از ثبات نسبی برخوردار بود، برای روزهای آینده پیشبینی می شود که قیمت هایی که اعلام شده تا روز دوشنبه به همین شکل باشد و نهایتا نوسانات جزئی را شاهد باشیم.
این کارشناس بازار سکه و طلا خاطرنشان کرد: با توجه به ثبات قیمت ارز که توسط بانک مرکزی مدیریت می شود، احیانا همچون هفته ای که گذشت تغییرات در بازار جزئی خواهد بود؛ اما آن چه مسلم است، افزایش قیمت طی روزهای آینده نخواهیم نداشت و این ثبات قیمت حتما تا روز دوشنبه (اول آبان ماه) حاکم خواهد بود.5.0 / 5
194
1402/07/28
18:39:14
تگهای خبر: بازار , بانك , دلار , سكه و طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش