وزیر اقتصاد اعلام كرد

پیشبینی بازار ارز

پیشبینی بازار ارز به گزارش میزان سنج، وزیر اقتصاد ضمن اشاره به این که بازار ارز همین فرمان را ادامه می دهد، در مورد نرخ خوراک گاز صنایع و این که تلاش دولت اینست که تا پایان برنامه هفتم توسعه آنرا تثبیت کند، اظهار داشت: سایر متغییرها همچون نرخ های مالیات و غیره نیز تا پایان برنامه از یک ثبات برخوردار خواهد بود تا صنایع بورسی هر روز و هر ماه گرفتار چالش نشوند.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، سید احسان خاندوزی امروز (شنبه) در حاشیه همایش پدافند غیرعامل در پاسخ به این سؤال که به تازگی مهار نرخ تورم را منوط به کنترل سیاست های ارزی در بانک مرکزی کرده اید که این برداشت بوجود آمده که سیگنال افرایش قیمت می دهید، توضیح داد: مجموع عوامل دراز مدت شامل بی انضباطی های پولی و بودجه ای و نقدینگی و کوتاه مدت مثل مساله ارز بر نرخ تورم موثر است و دولت تلاش می کند عوامل کوتاه مدت را کنترل کند و هدف سقف رشد ۲۵ درصدی نقدینگی سال ۱۴۰۲ بر مبنای شش ماهه اول محقق شد.
وی ادامه داد: در مورد مهار قیمت ارز هم اقدامات سیگنال دهی وجود ندارد و خوشبختانه به دنبال افزایش اندکی که پس از جنگ فلسطین و اسرائیل اتفاق افتاد، با مدیریت خوب همکاران در بانک مرکزی، قیمت ارز به نرخ سابق برگشت و به نظر می آید همین فرمان ادامه یابد.
خاندوزی در رابطه با به این که به تازگی سازمان بورس فراخوانی را در مورد بودجه ۱۴۰۳ منتشر نموده که کارشناسان نظرات خویش را عرضه کنند و مهم ترین اقدامات وزرات اقتصاد در این حوزه چیست؟ اظهار داشت: برای فعالان اقتصادی بخصوص فعالان بورسی این مساله حائز اهمیت می باشد که در مورد قیمت های کلیدی آنها و همینطور مالیات و عوارضی که برای آنها وضع می شود از پیش برنامه ریزی کنند تا به یک باره گرفتار نوسانات و تغییرات جدی نشوند.
به نقل از ایشان، پیشنهاد وزارت اقتصاد به سازمان برنامه و بودجه آن است تا حد ممکن مسیر کنونی را در سال ۱۴۰۲ هم ادامه دهیم؛ به صورت مثال در نرخ خوراک گاز صنایع، تلاش دولت آن بود که این را تا پایان برنامه هفتم تثبیت کند.
وزیر اقتصاد افزود: ثبات سایر متغییرها همچون نرخ های مالیات و غیره هم تا پایان برنامه در دستور کار است تا صنایع بورسی کشور هر روز و هر ماه گرفتار چالش نشوند. این بهترین و پیشبینی پذیرترین شرایط برای آینده بورس است.
خاندوزی در رابطه با عدم همکاری بعضی از بانکها در مورد پرداخت تسهیلات ساخت مسکن اظهار داشت: با عنایت به این که وزیر اقتصاد، رئیس مجمع عمومی بانکهای دولتی است، در مورد حل این مشکل تاکید داشتیم؛ البته همان گونه که گفتم ۹۷ درصد تسهیلات توسط ۱۳ بانک تحت مدیریت دولت پرداخت می شود و بانکهای خصوصی سه درصد تسهیلات بخش مسکن را پرداخت کرده اند که امیدواریم مقام ناظر بانکی کشور تمهیدات لازم را در این خصوص انجام دهد.
منبع:

5.0 / 5
220
1402/08/06
14:34:20
تگهای خبر: بازار , بانك , بورس , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش