۸۳ درصد جمعیت اسپانیا زیر چتر ۵G

۸۳ درصد جمعیت اسپانیا زیر چتر ۵G میزان سنج: اپراتور Orange اسپانیا که نخستین ارائه دهنده خدمات +5G در فوریه 2023 است، در حالی امسال روی استقرار سایت و گسترش پوشش 5G متمرکز شد که جدیدا اعلام نموده توانسته است به پوشش جمعیتی 83.2 درصد در این کشور برسد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، بعد از آن که در سالهای قبل با ورود نسل سوم و چهارم تلفن همراه در دنیا مواجه بودیم، چند سالی است که صحبت از ۵G یا همان نسل پنجم تلفن همراه مطرح می شود. باتوجه به کارکردها و کاربردهای شبکه ۵G در ابعاد مختلف زندگی و بنا بر اعلام کارشناسان این حوزه، مقرر است ۵G مشکلاتی مانند سرعت کم، تأخیر که در شبکه های نسل های قبل وجود داشت را به حداقل ممکن خود برساند و تأثیر به سزایی در رشد اقتصاد دیجیتال و اینترنت اشیاء داشته باشد.
به همین دلیل پیاده سازی اینترنت اشیاء، هوشمندسازی و ارائه خدمات پهن باند و بطور کلی بخش عمده ای از تحول دیجیتال بر بستر ۵G صورت می گیرد و همین موضوع اهمیت پرداختن به آن در ابعاد مختلف فنی، مقررات گذاری و تجاری را نشان میدهد.
شبکه های ۵G یا نسل پنجم، سرعت بسیار بالاتری در مقایسه با نسل قبلی دارند و قابلیت های آینده گرا مانند رانندگی خودران را امکان پذیر می کنند و اشتراک های ۵G در سال ۲۰۲۷، به ۴.۴ میلیارد خواهد رسید.
این فناوری نسل پنجم در دنیای واقعی، سرعت متوسط بسیار خوبی را در اختیار کاربران قرار می دهد که چندین برابر سریع تر از متوسط سرعت دانلود ۴G است. در شش بازار جهانی هند، مالزی، سریلانکا، برزیل، کویت و گواتمالا متوسط سرعت دانلود ۵G بیش از ۱۰ برابر سرعت ۴G است البته این نرخ، در بیشتر بازارهای ۵G حدود ۳ تا ۶ برابر ۴G است.
بیشتر بخوانید:
سرویس ۵G چطور تعرفه گذاری می شود؟
در همین رابطه اپراتور Orange اسپانیا که نخستین ارائه دهنده خدمات +۵G در فوریه ۲۰۲۳ است، در حالی امسال روی استقرار سایت و گسترش پوشش ۵G متمرکز شد که جدیدا اعلام نموده توانستیم به پوشش جمعیتی ۸۳.۲ درصد در این کشور برسیم.
گفته شده سرویس +۵G این اپراتور اکنون در ۳۸ نقطه اسپانیا دردسترس است. اورنج اعلام نموده که با اضافه شدن بیش از ۳۲۸ هزار کاربر این نسل از فناوری به شبکه، تعداد کل مشترکان ۵G به ۲۵۰۷۰۰۰ در این کشور رسیده است؛ این درحال است که تعداد کل کاربران تلفن همراه در این کشور حدود ۱۷.۷ میلیون است.
منبع:

5.0 / 5
145
1402/08/17
07:45:41
تگهای خبر: بازار , خدمات , سایت , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش