معاون استاندار كرمان اعلام كرد

ظرفیتهای اقتصادی و سرمایه گذاری استان کرمان در دیدار با سرکنسول چین

ظرفیتهای اقتصادی و سرمایه گذاری استان کرمان در دیدار با سرکنسول چین به گزارش میزان سنج، کرمان معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ضمن اشاره به اینکه کرمان یک استان غنی معدنی است، بیان نمود: این استان در انرژی های پاک و تجدیدپذیر با ۳۰۰ روز آفتابی از یک ظرفیت عظیم برخوردار می باشد.


امیر حسن زاده بامداد امروز ۲۳ آبان ماه در دیدار با سرکنسول چین در بندرعباس اظهار نمود: ارتباط جمهوری اسلامی ایران و کشور چین در بهترین سطح قرار دارد و هر روز بیشتر می شود و در مسافرت رئیس جمهور ایران به چین این روابط بیشتر هم شده است.
وی ادامه داد: چین و ایران در یک قاره واقع شده اند که ظرفیت بسیار خوبی برای ارتباط و تعامل بیشتر دو کشور است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان اظهار نمود: استان کرمان ظرفیتهای بزرگی برای سرمایه گذاری دارد و یک استان چهار فصل است. ضمن اینکه ۱۰۷ واحد دانشگاهی در استان کرمان فعالیت می کند.
وی ضمن اشاره به این که کرمان، یک استان غنی معدنی است، بیان نمود: این استان در انرژی های پاک و تجدیدپذیر با ۳۰۰ روز آفتابی از یک ظرفیت عظیم برخوردار می باشد.
حسن زاده با اعلان اینکه ۹ اثر میراثی ثبت جهانی در استان کرمان داریم که یک ظرفیت بزرگ گردشگری ست، اضافه کرد: شرکتهای خودروسازی چینی در بم فعالیت می نمایند و چندین هزار نفر در این صنایع شاغل هستند.
وی ضمن اشاره به این که استان کرمان آماده سرمایه گذاری خارجی است، اظهار داشت: ۵۰۰ هکتار زمین برای فعالیتهای اقتصادی پیشبینی شده و شهرک های صنعتی جدید درحال راه اندازی است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان با اشاره به اینکه استان کرمان نزدیک بندرعباس، دریا و مرزهای آبی جنوب کشور است، اضافه کرد: از این جهت هم کرمان از موقعیت خوبی برخوردار می باشد و به دنبال ارتباط با سایر کشورهای همسایه و گسترش روابط اقتصادی هستیم.
وی اظهار داشت: حدود هشت میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در استان کرمان تولید می شود که با این ظرفیت میتوان با راه اندازی صنایع تبدیلی و بسته بندی در صادرات این محصولات بسته به نیاز هر کشور، اقدام نمود.
حسن زاده با اشاره به اینکه سفیر چین چند ماه پیش به استان کرمان سفر کرد و در آن جلسه در مورد ظرفیتهای گردشگری کرمان صحبت و تفاهم شد، اضافه کرد: ظرفیت هتل های کرمان و اقامتگاه های بوم گردی استان درحال توسعه است و آماده پذیرش گردشگران چینی هستیم و از آن استقبال می نماییم.
وی ضمن اشاره به رتبه سرمایه گذاری استان کرمان در کشور، بیان نمود: با اقدامات انجام شده رتبه فضای کسب و کار استان کرمان بالا رفته و از هرگونه سرمایه گذاری در استان استقبال می نماییم.
منبع:

5.0 / 5
72
1402/08/23
12:32:24
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۵ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش