روشی برای سرمایه گذاری در سال جدید

روشی برای سرمایه گذاری در سال جدید به گزارش میزان سنج موفقیت مالی ثروتمندان در اغلب مواقع به علت مدیریت صحیح مالی آن ها است. آن ها فرصت های مختلف سرمایه گذاری را می شناسند و به درستی از این فرصت ها استفاده می نمایند.به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، با نزدیك شدن به سال ۹۷ باید بهترین روش ها و فرصت های مختلف سرمایه گذاری را بیابید. بارزترین روش های سرمایه گذاری بازار بورس، بازار مسكن، بازار پول (بانك، ارز) و بازار طلا است. با در نظر داشتن این نكته كه بازده و ریسك رابطه مستقیمی با هم دارند، باید به دنبال روشی بود كه در عین داشتن بازده بالا ریسك چندانی نداشته باشد. بهتر است در مرحله اول برای سرمایه گذاری به نرخ تورم، رشد اقتصادی و ارز توجه ویژه ای داشت.
بر اساس گفته نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، سال آینده نرخ تورم تك رقمی و ۹ درصد پیش بینی شده است، نرخ رشد اقتصادی بر مبنای پیش بینی مجلس شورای اسلامی حدود ۳ درصد خواهد بود و در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ نرخ ارز محاسباتی بودجه به صورت ضمنی ۳۵۰۰۰ ریال در نظر گرفته شده است.
به گزارش ویرلن؛ با در دست داشتن این اطلاعات لازم است به نقدشوندگی، میزان ریسك و نرخ بازده برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف بپردازیم.

بازار بورس: واحد تحقیق و توسعه شركت بورس در پژوهشی به قلم مهدی ذوالفقاری، به تشریح بعضی از موارد عمده تأثیرگذار بر بازار سرمایه پرداخته است و به كاهش درآمد پالایشی ها با نفت ۵۰ دلاری، آینده روشن ساختمانی ها با افزایش مشاركت بخش خصوصی، تاثیر مثبت نرخ ارز بر شركت های صادرات محور بازار سهام و همینطور چشم انداز توسعه بازار بدهی در سال آتی اشاره نموده است. اما این مورد را در نظر بگیرید كه برای سرمایه گذاری در بورس باید شناخت كاملی به آن داشته باشید زیرا سرمایه گذاری در بورس ریسك بالایی دارد و بدون شناخت نتیجه خوبی به دنبال نخواهد داشت.
بازار مسكن: آمارهای خام سامانه ثبت املاك و مستغلات كشور، رشد ۲۲ درصدی قیمت مسكن در تهران در بهمن ۹۶ نسبت به بهمن ۹۵ را نشان داده است و انتظار می رود كه طی سال آتی هم متوسط قیمت به همین اندازه یا بیشتر رشد كند.
اما سرمایه گذاری در بازار مسكن نیازمند سرمایه اولیه نسبتاً زیادی است و همین مبحث سرمایه گذاری در این بازار را برای همه افراد ممكن نمی سازد.
بازار پول: یعنی سرمایه گذاری در بانك و خرید ارز. خرید ارز یك روش پرنوسان و پرریسك است. عوامل متعددی بر روند آتی قیمت انواع ارز اثر می گذارد؛ این عوامل از روابط سیاسی و آینده برجام گرفته تا عملكرد اقتصاد ملی (صادرات و واردات)، سیاست های بانك مركزی درباره ارز تك نرخی، ارزش پول ملی، تورم و تقویت صادرات را دربرمی گیرد.
بر اساس آنچه غیاثی در روزنامه خراسان نوشته است در حالت خوش بینانه چنانچه دلار تا یك سال آینده به پنج هزار تومان برسد، بازدهی سرمایه گذاری در آن كمتر از ۱۵ درصد خواهد بود كه به ریسك هایش نمی ارزد. سپرده بانكی هم نرخ سود ۱۵ درصدی دارد اما در نظر داشته باشید كه طبق چیزی كه مسئولان دولتی و بانك مركزی گفته است در سال آینده احتمال كاهش نرخ سود بانكی كم نیست پس بازدهی سپرده گذاری در بانك را باید كمتر از ۱۵ درصد بدانیم.
یك روش هوشمندانه: در وضعیت اقتصادی كنونی، باید به دنبال روش هایی باشید كه علاوه بر امكان سرمایه گذاری برای همه افراد، ریسك چندانی هم نداشته باشد. در دنیا روش های زیادی برای سرمایه گذاری وجود دارد. یكی از این روش ها، پلت فرم وام دهی فردبه فرد (peer to peer lending) است كه افراد در این پلت فرم ها با نرخ های متفاوت به یكدیگر وام می دهند. در كشور ما تنها یك پلت فرم اجاره آنلاین به نام «ایران رنتر» وجود دارد كه این روش را بومی سازی كرده است، ایران رنتر درواقع پلت فرم وام دهی فرد به فرد بر بستر وسایل است كه افراد در آن به جای دارایی های نقدی، دارایی های فیزیكی خویش را قرض می دهند.
سرمایه گذاری در این مجموعه به این صورت است كه سرمایه گذاران با خرید وسایل موردنیاز برای دیگر مشتریان و فروش اقساطی سود به دست آورند. این روش كاملاً شرعی است زیرا بر مبنای تبادل وسیله صورت می گیرد. برخلاف سرمایه گذاری در بانك ها و مؤسسات دیگر، شفافیت نكته كلیدی سرمایه گذاری در ایران رنتر است زیرا سرمایه گذار از اینكه سرمایه اش در چه زمینه ای مورداستفاده قرار گرفته كاملاً آگاه است.
سرمایه گذاری در ایران رنتر علاوه بر آنكه بازده قابل توجهی دارد شرایط كم ریسكی را برای سرمایه گذاران فراهم می كنند. اگر این روش هوشمندانه را برای سرمایه گذاری در سال جدید انتخاب كرده اید می توانید به سایت ایران رنتر بروید و لیست وسایل در انتظار تأمین را مشاهده كنید.
 

5.0 / 5
4545
1396/12/09
14:53:39
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش