وزیر كشاورزی اعلام كرد

پرداخت ۸۵ درصد هزینه های آبیاری نوین از جانب دولت

پرداخت ۸۵ درصد هزینه های آبیاری نوین از جانب دولت میزان سنج: وزیر جهاد كشاورزی اظهار داشت: اجرای طرح های آبیاری نوین و توسعه سطح زیركشت گلخانه ای محصولات كشاورزی و همینطور تولید آبزیان پرورشی از برنامه های اصلی این وزارتخانه است.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، محمود حجتی چهارشنبه شب در حاشیه بازدید از یكی از طرح های تولید میگوی پرورشی در حومه شهر بندرعباس اظهار نمود: با اجرای این طرح ها، سمت و سوی فعالیت های وزارت جهاد كشاورزی هم به تولید بیشتر در واحد سطح كمتر با كاهش مصرف آب كمتر سوق داده می گردد.
وی اضافه كرد: دولت هم بیشترین تسهیلات بانكی را به اجرای طرح های یاد شده اختصاص داده به صورتی كه هم اكنون ۸۵ درصد هزینه های آبیاری نوین را دولت پرداخت می كند.
وزیر جهادكشاورزی با اشاره به شناسایی بیش از ۵۰ هزار هكتار زمین مستعد طرح های پرورش میگو در هرمزگان افزود: هرچند هم اكنون ۷۰۰۰ هكتار از مقدار مذكور در حال بهره برداری است اما با عنایت به افزایش تولید پنج برابری میگو در چهار سال قبل تابحال و استقبال متقاضیان، نزدیك به ۲۰ هزار هكتار از این اراضی در شرف واگذاری است.
وزیر جهاد كشاورزی آمارها را نشانگر وجود ظرفیت های لازم برای اجرای طرح های پرورش میگو در هرمزگان دانست و عنوان كرد: با افزایش تولید در واحد سطح و زیر كشت بردن سایت های جدید در قالب واگذاری زمین، میزان تولید میگوی پرورشی این استان تا آخر برنامه ششم توسعه به ۱۸هزار تن افزایش یابد.
حجتی با اشاره موفقیت های هرمزگان در اجرای طرح تولید ماهیان دریایی (ماهی در قفس) و هم چنین كشت های گلخانه ای و آبیاری نوین، افزود: وزارت جهاد كشاورزی از ادامه این فعالیت ها حمایت می كند.5.0 / 5
4498
1396/12/10
17:59:34
تگهای خبر: تولید , دولت , متر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش