رئیس اتاق اصناف تاكید كرد

وظیفه همگانی برای پشتیبانی از كالای ایرانی، برچیدن قاچاق محكم ترین قدم

وظیفه همگانی برای پشتیبانی از كالای ایرانی، برچیدن قاچاق محكم ترین قدم میزان سنج: رئیس اتاق اصناف اعلام نمود كه همه در پشتیبانی از كالای ایرانی از مردم تا تولیدكنندگان و مسئولان نقش و وظیفه دارند اما یكی از مهم ترین كارهایی كه باید در این زمینه صورت گیرد مبارزه جدی تر با قاچاق كالا است كه همچنان بخش بزرگی از بازار را تحت تاثیر قرار می دهد.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، مقام معظم رهبری در پیام نوروزی شان امسال را به نام سال «حمایت از كالای ایرانی» معرفی كردند و همچنان بر تولید ملی و اقدام همه جانبه مسئولان در جهت پشتیبانی از آن تاكید نمودند كه در این راستا علی فاضلی معتقد می باشد همه در این زمینه مسئولیت دارند و از آنجائیكه نگاه مسئولان بخصوص مقام معظم رهبری همواره به تولید ملی و سرمایه ایرانی امسال بر دو اصل تاكید نمودند كه یكی درباره پشتیبانی از تولید ملی بوده و دیگری استفاده از كالای تولید داخلی و ساخت ایران است.

وی اضافه كرد: بر هیچ كس پوشیده نیست كه اگر مقرر است به رشد و توسعه اقتصادی دست یابیم باید به این اصول توجه نماییم. تولید ملی باید حمایت شود كه در این راستا تولیدكننده باید به بازاریابی داخلی محصول خود و بهبود كیفیت تولیدش و مصرف كننده باید به پشتیبانی از كالای ایرانی و تولید داخل توجه ویژه داشته باشد. اما توجه بیشتر به چند نكته خالی از لطف نیست.

رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به اینكه به شعار امسال باید با شعور كامل عمل نماییم، افزود: باید تولید ملی را عملا حمایت نماییم چراكه امروز تولید به حمایت در عرصه های مختلف همچون نظام بانكی، تسهیل قوانین، دستورالعمل ها و بخشنامه ها، نوسازی و بهسازی زیرساخت ها و... نیاز دارد كه همه این اقدامات باید توأمان در كشور به اجرا دربیاید.

گام محكم تر برای مبارزه با قاچاق كالا

فاضلی تصریح كرد: در جهت تحقق شعار امسال باید محكم ترین قدم در حوزه مبارزه با قاچاق كالا برداشته شود و در این زمینه باید با وجود اقدامات مناسب و ارزشمند انجام شده طرحی نو را دراندازیم.

وی خاطرنشان كرد: گرچه اقدامات انجام شده مسئولان در این زمینه جای تقدیر دارد اما هنوز اقتصاد ما ملبس به قاچاق است و بخش بزرگی از بازار را تحت تاثیر قرار می دهد ازاین رو مبارزه جدی تر با قاچاق كالا باید بعنوان یك اصل مدنظر قرار گیرد و عملیاتی شود تا بتوانیم عملا از كالای ایرانی و تولید داخل حمایت نماییم.

رئیس اتاق اصناف ایران ادامه داد: شخصاً با واردات كالاهایی كه تولید داخلی ندارند یا وارداتشان باعث تقویت رقابت در بازار می شود، مخالف نیستم اما هنگامی كه بدون حمایت تعرفه ای و سیاست گذاری های حمایتی از تولید ملی چنین كالاهایی وارد می شود، عرصه در این زمینه بر تولید ملی تنگ می گردد و وضعیت خطرناك خواهد شد. خدا نكند كه در این زمینه شكست بخوریم چراكه دشمن هم همین را می خواهد.

فاضلی اظهار داشت: اگر این مسائل در جهت پشتیبانی از كالای ایرانی و تولید ملی عملی شود نه تنها شعار امسال محقق می گردد بلكه در این زمینه می توانیم به ایجاد اشتغال و درآمد بیشتر كمك نماییم.
5.0 / 5
5265
1397/01/07
14:41:24
تگهای خبر: بازار , تولید , قاچاق , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش