طلا عقب نشست

طلا عقب نشست میزان سنج: قیمت طلا بعد از رشد بیش از یك درصدی در روز دوشنبه، در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی به رغم ریزش بازارهای سهام با كاهش روبه رو شد.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۲ درصد كاهش پیدا كرد و به ۱۳۳۸.۵۱ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه ۱.۳ درصد صعود كرده بود كه بزرگترین افزایش یك روزه در یك هفته گذشته بود.

در بازار آمریكا، هر اونس طلا برای تحویل در ژوئن، ۰.۳ درصد كاهش پیدا كرد و به ۱۳۴۲.۸۰ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه با ۱۹.۶۰ دلار یا ۱.۴ درصد افزایش، در ۱۳۴۶.۹۰ دلار بسته شده بود.

به گفته سام لاگلین، معامله گر شركت ام كی اس، طلا احیانا به علت خروج سرمایه گذاران چینی از بازار در آستانه تعطیلات روز پنج شنبه و جمعه این كشور كاهش یافته است. با این همه ریسك گریزی در بازار از طلا كه در شرایط ابهام مالی و سیاسی یك سرمایه گذاری مطمئن شناخته می شود، پشتیبانی كرده است.

به گفته مارك تو، مدیر تحقیقات در گروه مالی وینگ فانگ هنگ كنگ، قیمت طلا هم اكنون تحت تاثیر تقاضای سرمایه گذاران برای دارایی امن قرار گرفته و به علت نوسان بازارهای سهام، در كوتاه مدت به خوبی پشتیبانی خواهد شد. محدود قیمت ۱۳۰۰ تا ۱۳۵۰ دلار برای معاملات طلا ممكن است به علت این ریسك گریزی به تدریج به ۱۳۳۰ تا ۱۳۸۰ دلار افزایش پیدا كند.

بر اساس گزارش رویترز، بازارهای سهام آسیا به دنبال تشدید اختلافات تجاری میان آمریكا و چین و افت مجدد ارزش معاملات سهام فناوری كه به اعتماد سرمایه گذاران لطمه زد، به روند كاهش ادامه دادند. دولت ترامپ هفته جاری فهرستی از واردات كالاهای چینی كه مشمول تعرفه های تنبیهی آمریكا ضد سیاست های انتقال فناوری پكن می شوند را منتشر خواهد نمود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد كاهش به ۱۶.۵۶ دلار رسید، در حالیكه روز گذشته ۱.۸ درصد افزایش داشت. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۲ درصد كاهش پیدا كرد و به ۹۲۷.۵۰ دلار رسید. هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری ۰.۶ درصد كاهش پیدا كرد و ۹۲۸.۸۰ دلار معامله شد.
5.0 / 5
4591
1397/01/14
14:03:46
تگهای خبر: بازار , دلار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۶ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش