بانك مطرح كرد

صادرات ۱۹ میلیاردی و اشتغال ۴۵۰ هزار نفری در مناطق آزاد

صادرات ۱۹ میلیاردی و اشتغال ۴۵۰ هزار نفری در مناطق آزاد میزان سنج: دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اظهار داشت: ۴۵۰ هزار نفر در مناطق آزاد مشغول به كار هستند و  صادرات مجموع هفت منطقه آزاد و مناطق ویژه اقتصادی بین ۱۸ تا ۱۹ میلیارد دلار است.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، مرتضی بانك در مراسم تكریم و معارفه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماكو كه در سالن آمفی تئاتر سازمان منطقه آزاد ماكو برگزار شد، اظهار نمود: نسبت واردات و صادرات در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی هم اكنون نسبت خوبی است.
وی تصریح كرد: مناطق آزاد و منطقه آزاد تجاری - صنعتی ماكو در حد مناسبی آماده شده و امروز در حوزه زیرساخت ها به رشد و تكامل نسبی رسیده است.
انك ادامه داد: بسترها برای كسب و كار اقتصادی و سرمایه گذاری در این مناطق فراهم شده و این اقدامات تنها در جهت تقویت اقتصاد جامعه است.
وی در تشریح پروژه ها و اقدامات صورت گرفته در منطقه آزاد ماكو، احداث فرودگاه و جاده را از مهم ترین پروژه های در دست اجرا دانست و اظهار داشت: سرمایه گذار و سرمایه ای كه بر اساس قانون بوجود آمده محترم است و مناطق آزاد آمادگی پذیرش سرمایه گذاران در تمامی بخش ها را دارد و این امر تنها با تامین زیرساختها در مناطق آزاد تحقق یافته است.
مشاور رییس جمهور اضافه كرد: مردم و مسئولین با همكاری باید ظرفیت ها و بسترها را برای حضور سرمایه گذاران در كشور و مناطق آزاد فراهم نمایند و تلاشی مضاعف در جهت حل مشكلات و موانع پیش روی آنها داشته باشند.
وی بابیان اینكه مناطق آزاد نیازمند سرمایه گذاری داخلی و بخصوص خارجی است و وجود سرمایه گذار امین یك ارزش است، ادامه داد: مقررات مناطق آزاد قوانین كاملی است ولی برخی آیین نامه ها و دستورالعمل ها مانع فعالیت مناطق آزاد می گردد كه ضرورت توجه جدی نمایندگان مجلس است.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در ادامه سخنان خود بر اهمیت اجرای شعار سال ۹۷ در خصوص پشتیبانی از كالای ایرانی در مناطق آزاد تصریح كرد و اظهار داشت: مناطق آزاد به سكوی پرش صادرات كالاهای تولید شده در منطقه تبدیل می شوند.
بانك در ادامه اظهار داشت: به جهت اینكه تولید داخلی و ملی ما بتوانند با همتای خارجی خود رقابت كنند باید از نظر كیفیت و قیمت تمام شده كالا، قابل رقابت باشد تا زمینه را برای صادرات به بازارهای خارجی فراهم سازد.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به اینكه باید در جهت اهداف كلان و توسعه كشور در مناطق آزاد گام های اساسی برداشته شود، اضافه كرد: تولید پنجره واحد خدمات یكی از مهم ترین كارهایی است كه در سال ۹۷ در مناطق آزاد دنبال می گردد كه به روند ورود سرمایه گذار كمك خواهد نمود.

وی در ادامه ضمن تقدیر زحمات حسین فروزان، تصریح كرد: خدمات بسیاری در منطقه آزاد ماكو انجام شده است كه نقش مدیریتی آقای فروزان در این منطقه بی بدیل و فراموش نشدنی است.
به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، دراین مراسم از تلاش های حسین فروزان تقدیر و سلیمانی بعنوان مدیرعامل جدید منطقه آزاد ماكو معرفی گردید.5.0 / 5
4435
1397/01/30
17:02:13
تگهای خبر: بانك , تولید , خدمات , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۱ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش