درخواست غرامت روسیه از آمریكا برای تعرفه های فولاد

درخواست غرامت روسیه از آمریكا برای تعرفه های فولاد میزان سنج: روسیه خواهان غرامت از آمریكا بابت تصمیمش برای وضع تعرفه بر واردات فولاد و آلومینیوم شد.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، در بیانیه سازمان تجارت جهانی كه بنا به درخواست مسكو انتشار یافته است، اعلام شده تصمیم دولت دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریكا برای وضع تعرفه برای واردات فولاد و آلومینیوم یك اقدام حمایت گرایانه تحت مقررات سازمان تجارت جهانی به حساب می آید و آمریكا باید به صادركنندگان بزرگ خسارت پرداخت كند.

چین، هند و اتحادیه اروپا هم شكایت مشابهی در سازمان تجارت جهانی مطرح كرده و تعرفه های آمریكایی را یك اقدام حمایت گرایانه خوانده اند.

بر اساس گزارش شبكه سی ان بی سی، آمریكا در ۸ مارس تعرفه ۲۵ درصدی برای محصولات فولادی و تعرفه ۱۰ درصدی برای محصولات آلومینیوم را وضع كرد.

این تعرفه ها شامل حال همه كشورهایی می گردد كه محصولاتشان را به آمریكا صادر می كنند با این همه اتحادیه اروپا، استرالیا، آرژانتین، برزیل، كانادا، مكزیك و كره جنوبی تا اول ماه مه معاف شده اند.

كاخ سفید اصرار دارد كه این تعرفه ها بنا بر دلایل امنیت ملی وضع شده اند و فراتر از مقررات سازمان تجارت جهانی هستند و از این رو درخواست های خسارت را غیرمنطقی خوانده است. در این بین، آمریكا موافقت كرده با چین درباره این مورد مذاكره كند و به هند و اتحادیه اروپا اعلام نموده كه آماده مذاكره درباره هر موضوعی است.
5.0 / 5
4981
1397/01/31
21:42:08
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۵ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش