لزوم های پشتیبانی از كالای ایرانی در صنعت خودرو

لزوم های پشتیبانی از كالای ایرانی در صنعت خودرو میزان سنج: امروزه دولت ها و ملت ها به دنبال این هستند كه واردات را كاهش دهند و مردم آن ها به مصرف تولیدات داخلی گرایش بیشتری پیدا كنند و علاوه بر آن مازاد تولیدات داخلی را هم به دیگر كشورها صادر كنند.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، امیر عالی زاده در یادداشتی به لزوم های پشتیبانی از كالای ایرانی در صنعت خودرو پرداخت كه در ادامه می خوانید:
با وجود اینكه بحث تجارت آزاد در اغلب كشورها مطرح است اما همواره شاهد می باشیم كه كشورهای مدعی تجارت آزاد به دنبال وضع تعرفه ها و سیاست های حمایتی از تولیدات ملی و داخلی خودشان هستند كه به شكل ناسیونالیسم اقتصادی در میان كشورهای صاحب تكنولوژی و اقتصاد قدرتمند در حال شكل گیری است.
بسیار لزوم دارد كه كشور ما هم به سمت پشتیبانی از تولیدات داخلی و ملی حركت نماید تا نرخ اشتغال متناسب با جمعیت جوان و تحصیل كرده بالا برود و معضل بیكاری به تدریج كمتر شود و برای كشورمان حركت در این مسیر تنها راه ممكن خواهد بود.
حمایت از تولیدات داخلی و كالای ایرانی یك راهكار عملی برای رونق اقتصاد و تولید ملی در كشور است كه باید از جانب قشرهای مختلف مردم و همه مدیران و مسئولان با جدیت هرچه بیشتر و به دور از هرگونه شعارزدگی دنبال شود. از این رو ضروری می باشد قوانین و سیاست های اجرایی لازم در مجلس شورای اسلامی و دولت به گونه ای باشد كه مردم به سمت مصرف كالاهای داخلی سوق داده شوند.
از سوی دیگر برای گرایش مردم به سمت مصرف كالاهای داخلی باید فرهنگ سازی لازم از جانب دستگاه های متولی، نخبگان، دانشگاهیان و رسانه های مختلف صورت گیرد و لزوم پیشرفت و رفاه عمومی با تولید اشتغال در قالب واحدهای تولیدی برای همگان تبیین شود تا مردم به سمت این فرهنگ بروند كه كالای ایرانی را بر نوع مشابه خارجی آن ترجیح دهند و همین مبحث تبدیل به فرهنگی فراگیر در بین قشرهای مختلف مردم شود.
یك باور غلط در میان بعضی از مردم وجود دارد در خصوص اینكه كالای خارجی از كیفیت بالاتری برخوردار می باشد در حالیكه با عنایت به هزینه ای كه برای خرید یك كالای خارجی پرداخت می شود، از مرغوبیت متناسب با قیمت بالای آنها برخوردار نیستند و چنانچه مصرف كننده، كالای داخلی را بخرد با تولید رقابت در بازار داخلی برای تولید باكیفیت تر محصولات به منظور جذب مشتریان، در بهبود كیفیت تولیدات داخلی هم موثر خواهد بود.
بنابراین باید قوانین، مقررات و سیاست های لازم در جهت پشتیبانی از كالای ایرانی تنظیم و اجرایی شده تا به حمایت های عملی در این راستا منتج شود و از سویی فرهنگ مصرف در كشور اصلاح شود تا گرایش مردم به مصرف كالای خارجی كمتر شده و این تصور غلط كه جنس خارجی بهتر از كالای داخلی است، از بین برود و استفاده از كالاهای خارجی بعنوان یك ارزش تلقی نشود.
باید تلاش نماییم كه استفاده از كالای داخلی بعنوان یك ارزش در جامعه گسترش یابد تا با پشتیبانی از تولیدات داخلی به رشد و رونق تولید در كشور كمك گردد و در این مسیر تولیدكنندگان ایرانی هم باید با رصدكردن خواست ها و تقاضای مشتریان، مصرف جامعه را به درستی مدیریت كنند و با ارتقای كیفیت تولیدات خود موفق به جذب مشتریان بیشتری شوند.
حمایت از كالای ایرانی، بخصوص در صنعت خودرو یك لزوم ملی است و این خودروسازان داخلی هستند كه به صورت مستقیم و غیرمستقیم در اشتغال هزاران نفر در بخش های خودروسازی، قطعه سازی، خدمات بعد از فروش و صنایع وابسته به صنعت خودرو نظیر فولاد، مس، مواد شیمیایی و پلاستیكی، شیشه، الكترونیك و... نقش اصلی را ایفا می كنند و انواع خودروهای داخلی در رده های قیمتی مختلف تولید می كنند كه گاها این صنعت متاسفانه مورد بی مهری فراوان قرار می گیرد و جا دارد با حمایت عملی از صنعت خودروی داخلی به بومی سازی این صنعت فراگیر و شكوفایی اقتصاد ملی كمك نماییم.

5.0 / 5
5064
1397/02/07
19:54:19
تگهای خبر: تجارت , تولید , دولت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش