تداوم روند كاهشی طلا در بازار جهانی

تداوم روند كاهشی طلا در بازار جهانی میزان سنج: طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی كه تقاضای سرمایه گذاری برای این فلز زرد با صعود دلار آمریكا به بالاترین حد سه ماه و نیم گذشته محدود شد، برای دومین روز متوالی كاهش پیدا كرد.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۲ درصد كاهش پیدا كرد و به ۱۳۱۲.۱۱ دلار رسید.

در بازار آمریكا، هر اونس طلا برای تحویل در ژوئن ۰.۵ درصد كاهش پیدا كرد و به ۱۳۱۳.۱۰ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه با ۴.۲۰ دلار یا ۰.۳ درصد كاهش، در ۱۳۱۹.۲۰ دلار بسته شد و برای آوریل ۰.۶ درصد كاهش ماهانه ثبت نمود.

به گفته استفن اینس، مدیر معاملات منطقه آسیا اقیانوسیه شركت OANDA، بهبود اخیر ارزش دلار آمریكا تاثیر منفی بر طلا داشت زیرا تصحیح ارزش این ارز، اغلب معامله گران را غافلگیر كرد.

شاخص دلار آمریكا روز سه شنبه كه سرمایه گذاران منتظر تصمیم سیاست پولی بانك مركزی آمریكا و آمار اشتغال ماهانه این كشور بودند، در برابر سبدی از ارزهای بزرگ ثابت بود و در ۹۱.۸۴۸ واحد ایستاد. در حالیكه انتظار می رود بازار مركزی آمریكا در سیاست پولی خود پا بر جا بماند، فعالان بازار منتظر نتیجه نشست دو روزه این بانك هستند تا به ارزیابی دورنمای افزایش نرخ های بهره بپردازند.

دلار روز جمعه به ۹۱.۹۸۶ واحد صعود كرده بود و برای آوریل دو درصد رشد ثبت نمود كه بزرگترین رشد ماهانه این ارز از نوامبر سال ۲۰۱۶ به این طرف بود. به قول تحلیلگران گروه بانكی ANZ، سرمایه گذاران در آستانه نشست دو روزه كمیته سیاستگذاری بانك مركزی آمریكا جانب احتیاط را رعایت می كنند.

نرخ های بهره بالاتر از ارزش دلار پشتیبانی می كند و بازده اوراق قرضه را بالاتر می برد و قیمت طلا را با افزایش هزینه نگهداری آن تحت فشار قرار می دهد. بر مبنای گزارش رویترز، اغلب بازارها در آسیا روز سه شنبه به مناسبت روز كارگر تعطیل بودند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد كاهش، به ۱۶.۲۹ دلار رسید. قیمت این فلز روز گذشته به ۱۶.۱۸ دلار رسیده بود كه پایین ترین قیمت در حدود یك ماه اخیر بود. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۲ درصد كاهش پیدا كرد و به ۹۰۱ دلار رسید. هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری ۰.۳ درصد كاهش پیدا كرد و ۹۶۲.۲۰ دلار معامله شد.
5.0 / 5
5104
1397/02/11
14:54:17
تگهای خبر: بازار , بانك , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش