شریعتمداری:

تسهیلات به صنایع بدون بازار

تسهیلات به صنایع بدون بازار میزان سنج: وزیر صنعت، معدن و تجارت معتقد می باشد كه نباید تسهیلات به واحدهایی تعلق گیرد كه مشكل بازار دارند، چرا كه این اقدام تنها در راستای بدهكار شدن آنها می باشد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری در جلسه مجمع عمومی عادی سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران كه ظهر امروز در محل ساختمان این سازمان برگزار شد، با اشاره به این كه این سازمان بخشی توسعه ای است و باید در راستای رعایت زیرساخت های صنعتی و مسائل زیست محیطی گام بردارد، اظهار كرد: حدود 40 هزار واحد صنعتی در كشور جزیی از شهرك های صنعتی هستند و باید دقت بیشتری در انتخاب محل ها در دستور كار قرار گیرد.
وی ادامه داد: نبض صنعت در اختیار شهرك ها و نواحی صنعتی است و به طور حتم طلب ما از سازمان صنایع كوچك و شهرهای صنعتی ایران ارائه ی برنامه در راستای بازسازی و نوسازی صنایع و نیز زمانبندی روشن در راستای جهت گیری های توسعه ای است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت از سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران درخواست كرد تا ارتباط هماهنگی با بدنه وزارت صنعت، معدن و تجارت داشته باشد و علاوه بر این ارتباط مستقیمی را با سازمان توسعه تجارت ایران شكل دهد، چرا كه این دو سازمان می تواند در راستای شناخته شدن واحدهای پیشتاز صادراتی گام بردارند و به واحدهایی نیز كه می توانند به این واحدهای پیشتاز اضافه شوند، كمك كنند.
شریعتمداری افزود: علاوه بر این سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی باید همكاری های بیرونی خود را توسعه دهد و با موسسات پژوهشی همكاری بیشتری داشته باشد تا بتواند در مسیر درست تری گام بردارد.
وی نحوه ی انتخاب صحیح خوشه های صنعتی را لازم دانست و گفت: باید انتخاب صحیح خوشه های صنعتی در اولویت قرار گیرد، چرا كه توان ما محدود است و باید در بخش های اولویت دار گام برداریم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این كه تاكیدی ندارم منابع مالی در اختیار واحدهایی قرار گیرد كه بازار ندارند، اظهار كرد: ابتدای امر باید مشكل بازار واحدهایی را حل كنیم كه نمی توانند محصولات خود را به فروش برسانند و در صورتی كه این مساله حل نشود با ارائه تسهیلات تنها در راستای بدهكار شدن آنها گام برمی داریم و در نهایت اسم كلاهبردار رویشان می گذاریم.
شریعتمداری ادامه داد: بنابراین باید تسهیلات به واحدهایی تعلق گیرد كه مشكل بازار ندارند و می توانند محصولات خود را به فروش برسانند. در مورد واحد هایی كه مشكل بازار دارند ابتدا باید با برنامه ریزی این مشكل را حل كنیم و پس از آن تسهیلات لازم را در اختیارشان قرار دهیم.
وی در ادامه با تاكید بر لزوم شفاف سازی و پاكدستی در مجموعه سازمان های دولتی به ویژه سازمان های زیرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح كرد: باید بدانیم كه در همه سازمان ها رانت وجود دارد، اما آنچه كه پذیرفتنی نیست عدم شفافیت است و باید با این مساله مقابله كرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این كه باید در چارچوب قوانین و مقررات و با شرایط یكسان برای كسانی كه احراز صلاحیت می شوند و اهلیت دارند امكانات ویژه را مدنظر قرار داد، گفت: باید واگذاری شركت ها به افرادی انجام گیرد كه اهلیت دارند. امكانات دولت دراختیار ملت ایران است و باید در جهت خدمت به آنها ارائه شود و هر كسی به عنوان طعمه به این امكانات نگاه كند، دشمن ماست.

 

5.0 / 5
5936
1396/06/26
13:28:43
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش