افزایش تولید در بازار فولاد ایران

افزایش تولید در بازار فولاد ایران به گزارش میزان سنج آخرین گزارش انجمن جهانی فولاد از رشد ۱۵ درصدی تولید این محصول در هشت ماهه سال میلادی جاری و ماه آگوست آگاهی می دهد.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، آمارهای آخرین گزارش انجمن جهانی فولاد نشان می دهد كه رشد فولاد ایران در سال جاری ادامه دارد و توانسته است در هشت ماه گذشته تولید خود را نسبت زمان مشابه در سال قبل ۱۵.۷ درصد افزایش دهد كه بر این اساس در هشت ماه یعنی تا پایان ماه آگوست سال ۲۰۱۷ ایران ۱۳ میلیون و ۴۴۷هزار تن فولاد خام تولید كرده كه این مقدار زمان مشابه در سال ۲۰۱۶ میلادی ۱۱ میلیون و ۶۲۱ هزار تن بود.
همچنین این گزارش نشان می دهد كه خاورمیانه در هشت ماهه اول امسال در مجموع ۲۰ میلیون و ۷۹۰ هزار تن تولید فولاد داشته كه بیش از ۵۰ درصد آن سهم ایران بوده است.
اطلاعات تولید ماهانه در این گزارش بیانگر این است كه در ماه آگوست امسال، ایران یك میلیون و ۷۵۰هزار تن فولاد خام تولید كرد كه این مقدار ۱۵.۱ درصد رشد را نسبت به زمان مشابه سال قبل نشان می دهد؛ به طوری كه این رقم در ماه آگوست ۲۰۱۶ معادل یك میلیون و ۵۲۰ هزار تن بود.
در این گزارش آمده است كه تمام كشورهای فولادساز جهان مجموعا در هشت ماه اول ۲۰۱۷، یك میلیارد و ۱۲۱ میلیون و ۷۳۸ هزار تن فولاد خام تولید كردند كه این رقم نسبت به سال قبل ۴.۹ درصد رشد داشته است.
تولید كل فولاد اروپا در هشت ماهه اول سال ۱۱۲ میلیون و ۷۰۱ هزار تن و تولید كل فولاد آسیا ۷۷۶ میلیون و ۶۵۷ هزار تن بوده است كه از این مقدار ۵۶۶ میلیون ۴۰۵ هزار تن آن سهم چین است.
همچنین میزان تولید ماه آگوست ۲۰۱۷ فولاد در جهان نسبت به سال ۲۰۱۶ افزایش ۶.۳ دصدی داشته است.


 

5.0 / 5
5149
1396/07/01
15:30:02
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۵ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش