امضای موافقتنامه تولید منطقه آزاد تجاری بین ایران و اتحادیه اوراسیا

امضای موافقتنامه تولید منطقه آزاد تجاری بین ایران و اتحادیه اوراسیا میزان سنج: ایران و اتحادیه اوراسیایی موافقنامه موقت در مورد تولید منطقه آزاد تجاری را امضا كردند.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، ایران و كشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیایی سند موافقتنامه موقت در مورد تولید منطقه آزاد تجاری را در چارچوب همایش اقتصادی آستانه در قزاقستان به امضا رساندند.
این مرحله اول تولید منطقه آزاد تجاری دائم بین ایران و این اتحادیه است. این توافق كاهش و یا لغو تعرفه های وارداتی را برای فهرستی از اقلام را در بر دارد.این توافقنامه اجازه افزایش حجم معاملات متقابل به چند برابر رقم كنونی را می دهد. این رقم در سال قبل 2.7 میلیارد دلار بوده است.
به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، تیگران ساركیسیان رئیس شورای كمیسیون اقتصادی اوراسیایی در این خصوص اعلام نمود: در توافقنامه موقت مكانیزم موثری برای حل و فصل مسائل مورد بحث همچون مسائل داوری تعریف شده است. داورها را كشورهای تعیین كرده و محل داوری ها را هم مشخص می نمایند. همینطور كمیته مشتركی در سطح مقامات عالی كشورهای تولید می گردد و برگزاری گفت وگوهای تجاری هم در نظر گرفته شده است.
توافقنامه موقت سه سال اجرا خواهد شد كه در خلال این مدت طرفین می بایست در مورد توافقنامه دائم به توافق برسند.
بر مبنای این گزارش «اتحادیه اقتصادی اوراسیایی» بوجود آمده بر پایه «اتحادیه گمركی» و «عرصه اقتصادی واحد» است. این اتحادیه از سال 2015 آغاز به كار كرده و هم اكنون روسیه، بلاروس، ارمنستان، قزاقستان و قرقیزستان اعضای آن می باشند.



5.0 / 5
4592
1397/02/28
15:17:22
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۱ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش