در گفتگو با مهر عنوان شد:

بازنگری دولت در سهمیه های جدید كارخانجات سیمان

بازنگری دولت در سهمیه های جدید كارخانجات سیمان میزان سنج: رئیس انجمن كارفرمایان صنعت سیمان از بازنگری دولت در سهمیه های جدید تولید كارخانجات سیمان اطلاع داد و اظهار داشت: با این اقدام، شاهد تداوم تولید در صنعت سیمان خواهیم بود.


محمد اتابك در گفتگو با خبرنگار مهر از بازنگری دولت در سهمیه های جدید تولید كارخانه های سیمان اطلاع داد و اظهار داشت: با مجموعه تدابیری كه دولت در جهت پشتیبانی از تولیدكنندگان سیمان در نظر گرفته است، این امیدواری وجود دارد كه شاهد تداوم تولید در صنعت سیمان باشیم، این در شرایطی است كه دولت در سهمیه های جدید تولید كارخانجات بازنگری كرده است.
رئیس انجمن كارفرمایان صنعت سیمان از دریافت وجه ریالی صادرات سیمان اطلاع داد و اضافه كرد: با پایین آمدن حجم مصرف داخلی، هزینه های ثابت همچنان وجود دارند و بنابراین، قیمت تمام شده بالا می رود؛ بنابراین به نظر می رسد كه دولت باید در این زمینه با وسواس بیشتری تصمیم گیری كند. به نحوی كه شرایطی فراهم آورده شود كه كارخانجات، امكان تداوم تولید با لحاظ كردن مجموعه هزینه هایی كه به آنها تحمیل می گردد را داشته باشند.
وی خاطرنشان كرد: سود خیلی از كارخانجات سیمان در بورس تقلیل پیدا كرده اما با بازنگری جدیدی كه در سهمیه ها صورت گرفته، به صورت قطع می توان شرایط مهیاتری را برای تولید شاهد بود.
اتابك در مورد تاثیر تحریم های آمریكا بر صنعت سیمان ایران تصریح كرد: تجربه تحریم ها حكایت از آن دارد كه صنعت سیمان توانسته در این دوران سخت هم پروژه های خویش را اجرا كرده و تولید را بالا ببرد. البته ما وابستگی خاصی به كشورهای غربی نداریم و ازاین رو به نظر نمی رسد كه از این شرایط متاثر شویم. هم اكنون هم مشكلی به لحاظ صادرات وجود ندارد و كار صادرات به كشورهای هدف صادراتی همچنان در حال انجام می باشد.
وی تصریح كرد: در شرایط كنونی ظرفیت تولید سیمان الان در كارخانه ها ۶۰ تا ۶۵ درصد است و حدود ۴۰ درصد ظرفیت واحدها خالی است؛ از جانب دیگر در سال جاری، هزینه های تولید به شدت افزایش پیدا كرده است؛ با این حال قیمت سیمان بالا نرفته است.


5.0 / 5
4410
1397/03/24
13:37:49
تگهای خبر: تولید , دولت , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش