با ۱۰ میلیون تومان كجا سرمایه گذاری كنم؟

با ۱۰ میلیون تومان كجا سرمایه گذاری كنم؟ میزان سنج: سرمایه گذار بودن برای خیلی از افراد یك رؤیای دور و دست نیافتنی است. این افراد به این دلیل كه فكر می كنند سرمایه گذاری نیاز به پول زیادی دارد از آن دوری می كنند، اما این تصور اشتباه است.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، شما می توانید با ۱۰ میلیون تومان و حتی كمتر از آن هم سرمایه گذاری كنید. حتماً فكر می كنید ۱۰ میلیون تومان در وضعیت اقتصادی كنونی رقم بسیار ناچیزی است و برای سرمایه گذاری مناسب نمی باشد اما بهتر است بدانید با برنامه ریزی و مدیریت مالی درست، حتی با مبالغ كم هم می توانید سرمایه گزاری نموده و از سرمایه خود در جهت تقویت وضعیت مالی استفاده كنید.
روش های زیادی برای سرمایه گذاری با مبالغ كم وجود دارد، كه هر كدام بسته به مقدار ریسك پذیری شما متفاوت می باشد. در ادامه به بررسی چند مورد می پردازیم.
سرمایه گذاری در بانك:
برای افردی كه ریسك پذیری بالایی ندارند، سرمایه گذاری در بانك گزینه مناسبی است، برخی از افراد هم به علت دریافت سود ماهانه سرمایه گذاری در بانك را انتخاب می كنند. اما دقت كنید كه با رشد دلار و افزایش تورم در جامعه سود بانكی تغییر نمیكند، این بدین مفهوم است كه در ابتدای سال كه تورم افزایش پیدا نكرده و یا دلار گران نشده است سود حداقلی بانكها قابل قبول خواهد بود ولی در انتهای سال كه تورم در جامعه به وجود آمده است، این مقدار نه تنها قابل قبول نیست كه بی ارزش شدن پول شما در طول زمان را به دنبال خواهد داشت.
بررسی وضعیت برخی بانك های كشور و تطبیق آن با برخی استانداردهای مالی و قانونی، مبین پدیدار شدن حالت ورشكستگی در بعضی از بانك هاست. زمانی یك بانك ورشكسته محسوب میشود كه نتواند به تعهدات مالی و غیرمالی خود در قبال سپرده گذاران عمل كند. پس شما بعنوان یك سپرده گذار باید در مورد بانك و پیشینه آن به خوبی تحقیق كرده و با درایت كامل یك بانك را برای سپرده گذاری انتخاب كنید.
سرمایه گذاری در بورس:
اگر نگاه مختصری به بازدهی بازارها در ده سال اخیر داشته باشیم متوجه می شویم كه در اغلب این سال ها، بورس بیشترین بازدهی را در مقایسه با سایر بازارها مانند بازار ارز، مسكن، طلا و سكه داشته است كه این خود نشان از جذابیت سرمایه گذاری در بازار بورس دارد. به علت عدم قطعیت در شرایط اقتصادی فعلی، محاسبه پیچیده ریسك سرمایه گذاری در بورس و احتمال سرمایه گذاری اشتباه بر اثر پیدا نكردن مشاور سرمایه گذاری مناسب، این روش به افرادی كه آشنایی كافی با روند سرمایه گذاری در بورس ندارند سفارش نمی گردد.

سرمایه گذاری با خرید طلا و ارز:
اگر فردی به شدت ریسك پذیر هستید برای سرمایه گذاری اقدام به خرید طلا و ارز كنید. زیرا رشد و نزول این دو بازار به عوامل متعددی بستگی دارد، همینطور آینده سرمایه گذاری در آن ها نیازمند تحلیل های جدی اقتصادی می باشد و بنابراین سرمایه گذاری در این دو بازار، كاری كاملاً حرفه ای و پیچیده است. بازار طلا و سكه هرچند از نظر نقدشوندگی به بازار ارز شبیه است اما نزد سرمایه گذاران از امنیت بیشتری برخوردار می باشد و كارشناسان اقتصادی هم ورود به بازار طلا و سكه را برای سرمایه گذاری مذموم نمی دانند.
سایر گزینه های سرمایه گذاری:
یكی دیگر از روش های سرمایه گذاری با مبالغ كم، سرمایه گذاری در «پلتفرم فروش اقساطی ایران رنتر» است. افراد مختلف در این پلتفرم، درخواست خرید اقساطی وسیله موردنیازشان را ثبت می كنند؛ این درخواست ها بعد از اعتبارسنجی در «لیست در انتظار تأمین» قرار می گیرند. اگر به سایت ایران رنتر رجوع كنید، با انتخاب گزینه «تأمین كنید»، «لیست در انتظار تأمین» را مشاهده خواهید كرد. اگر شما توانایی تأمین وسیله های موجود لیست در انتظار تأمین را دارید می توانید با در اختیار قرار دادن آن، تأمین كننده ایران رنتر شوید یا در صورتی كه امكان این كار را نداشته باشید طی یك قرارداد حق العمل كاری این اختیار را به ایران رنتر دهید كه با وجه تأمین شده شما وسایل را به نام خودتان خریداری كند. در واقع، شما با فروش اقساطی وسایل به مشتریان اعتبارسنجی شده ایران رنتر یك سرمایه گذاری هوشمندانه انجام می دهید. برای آشناسس بیشتر با این روش، چند فاكتور مهم را به اختصار مورد بررسی قرار می دهیم.
امكان سرمایه گذاری با مبالغ كم یكی از مزیت های سرمایه گذاری در این پلت فرم است. در این روش، ریسك سرمایه گذاری به علت تنوع متقاضیان و قیمت حداكثر ۴ میلیون تومان وسایل توزیع می گردد و این ریسك برخلاف بانك كه بر وصول مطالبات متمركز است با اعتبارسنجی هوشمند مدیریت می گردد. همچنین، شما ماهانه سود و بخشی از اصل پول خویش را همزمان دریافت می كنید و این یعنی تورم تأثیری بر سرمایه تان نخواهد داشت. از دیگر مزایای این روش می توان به كسب درآمد شرعی، ضمانت پرداخت ایران رنتر، امكان مشاهده لیست اجاره كنندگان با استفاده از پنل تأمین كنندگان اشاره نمود.
می توانید به سایت ایران رنتر به آدرس (www.iranrenter.com) رجوع كنید و با انتخاب وسیله های موجود در فهرست در انتظار تأمین، یكی از تأمین كنندگان ایران رنتر باشید.
تصمیم بگیرید سرمایه گذاری را به یك عادت تبدیل كنید و فراموش نكنید مدیریت و برنامه ریزی مالی شما حتی با مبالغ كم هم می تواند سهم بزرگی در آینده مالی تان داشته باشد. پس گزینه های موجود را بررسی نموده و از میان آن ها بهترین روش، متناسب با قدرت ریسكتان را انتخاب كنید و شما هم یك سرمایه گذار هوشمند باشید.
منبع: ویرلن

5.0 / 5
4583
1397/04/02
22:54:46
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۵ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش