مهر خبر می دهد؛

كاهش چشمگیر قیمت دلار در بازار غیررسمی، فروشنده ها زیاد شدند

كاهش چشمگیر قیمت دلار در بازار غیررسمی، فروشنده ها زیاد شدند میزان سنج: با بیان تصمیم تازه دولت در خصوص رسمیت یافتن بازار ثانویه ارز و آزاد شدن معامله توافقی كه خبرگزاری مهر امروز خبر آن را منتشر كرد، روند فروش در بازار غیررسمی رونق گرفته وقیمت در حال كاهش است.گزارش میدانی خبرنگار مهر از جنب و جوش دارندگان خُرد ارز در بازار برای فروش حكایت دارد و در بازار غیررسمی یا همان قاچاق، از آغاز معاملات بامداد تابحال نرخ بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان بر روی هر دلار كاهش یافته است. خبرگزاری مهر بامداد امروز در خبری با عنوان «جزئیات جلسه تیم اقتصادی با روحانی/معامله توافقی ارز آزاد شد» از موافقت رییس جمهور با رسمیت یافتن بازار ثانویه ارز اطلاع داده و نوشته است: در جلسه ای كه دیروز( یكشنبه) با حضور تیم اقتصادی دولت با رئیس جمهور برگزار شده است، حسن روحانی بالاخره خرید و فروش توافقی میان صادر كنندگان و واردكنندگان را در صرافی ها پذیرفت.
پس از انتشار خبر مهر، رئیس كل بانك مركزی هم در حاشیه جلسه كمیسیون پشتیبانی از تولید ملی در مجلس، خبر مهر را تایید نمود و اظهار داشت كه دولت در حال تعیین تكلیف بازار ثانویه ارز است.
انتشار این خبرها بازخورد مثبتی در بازار داشته و نرخ بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان بر روی هر دلار از آغاز معاملات بامداد امروز در بازار غیررسمی كاهش داشته است.

5.0 / 5
4644
1397/04/04
15:08:05
تگهای خبر: امداد , بازار , دلار , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش