ضعف در مدیریت برق معابر پایتخت؛

شهروندان: چراغ ها را خاموش كنید، اداره برق: ۳ روز صبر كنید!

شهروندان: چراغ ها را خاموش كنید، اداره برق: ۳ روز صبر كنید! میزان سنج: در صورتی كه مسئولان دائما به صرفه جویی برق در بخش خانگی تاكید دارند، چراغ های معابر منطقه ۴۰۰ دستگاه تهران دو روز است كه بی وقفه روشن بوده و به گزارش های مردمی در این زمینه رسیدگی نشده است.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، در حالیكه تنور مصرف بالای برق در كشور شدیدا داغ است و چاره اندیشی برای مدیریت آن نقل محافل دولتی و كارشناسی است، گزارش های مردمی از ضعف مدیریتی در این زمینه حكایت دارد.
با گرم تر شدن هوا و بالارفتن مصرف برق به منظور استفاده از وسایل سرمایشی، تاكید بر مدیریت مصرف برق خانگی بخصوص در ساعات اوج مصرف بالا گرفته است. البته بخش دولتی، اداری و سازمان ها هم از این قاعده مستثنی نبودند تا حدی كه علاوه بر افزایش ۲۰ درصدی تعرفه برق مصرفی، استانداری تهران آستین بالا زد و برای مدیریت مصرف، ساعت كار ادارات دولتی را از ۸ بامداد به ۶ بامداد منتقل كرد. بدین سان عمده بار مدیریتی مصرف برق در شرایطی كه طی روزهای گذشته پایتخت نشینان شاهد خاموشی های گسترده ای بودند، متوجه بخش خانگی است.
روشنایی معابر همچون بخش هایی است كه اصطلاحات كلید روشن و خاموش آن بدست خود شركتهای توزیع برق منطقه ای است و توقع می رود وقتی شركتهای توزیع برق هر روز با اخطار به مردم، آنها را به مصرف بهینه ترغیب می كنند، خودشان هم روشنایی معابر را بصورت بهینه، مدیریت كنند.
اما گزارش های مردمی از آن حكایت می كند مدیریت مصرف برق در این بخش، تناسبی با شرایط پرچالش فعلی ندارد.
برخی شهروندان تهران در تماس با خبرگزاری مهر عنوان كردند روز گذشته، چراغ معابر خیابان شهید عزیزی غربی منطقه چهارصد دستگاه تهران در طول روز، روشن بوده است.
یكی از شهروندان در این زمینه به خبرنگار مهر اظهار داشت: وقتی با چراغ روشن معابر در روشنایی روز مواجه شدم، این مورد را با استفاده از تلفن همراه با شماره ۱۲۱ كه ویژه ثبت شكایات و مشكلات حوزه برق است، در بین گذاشتم و شماره پیگیری «۱۹۰۵۹۸۲۹۴۵» برای این مورد به ثبت رسید. عجیب تر انكه در انتهای پیام آمده است: متوسط زمان رسیدگی به درخواست شما سه روز می باشد.
وی افزود: امروز هم متاسفانه چراغ این معبر روشن است.
یكی از اپراتورهای این سامانه در پاسخ به پیگیری مصرانه یكی دیگر از شهروندان برای تعجیل در رسیدگی به موضوع، به این شهروند گفته است: « شما وظیفه خویش را انجام داده اید! و باید صبر كنید تا اقدام شود».

تصویر پیامك ارسالی از جانب سامانه ۱۲۱


تصاویر ارسالی از جانب شهروندان- مربوط به منطقه چهارصد دستگاه تهران


5.0 / 5
4889
1397/04/19
13:58:59
تگهای خبر: امداد , دستگاه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش