در گفتگو با مهر اعلام شد؛

مصوبه ستاد تنظیم بازار ابلاغ نشد، قیمت مرغ به ۹۰۰۰ تومان رسید

مصوبه ستاد تنظیم بازار ابلاغ نشد، قیمت مرغ به ۹۰۰۰ تومان رسید میزان سنج: رئیس اتحادیه پرنده و ماهی از افزایش قیمت مرغ به ۹۰۰۰ تومان در مراكز خرده فروشی اطلاع داد.این افزایش قیمت در حالی است كه هنوز مصوبه ستاد تنظیم بازار درمورد افزایش قیمت مرغ ابلاغ نشده است.مهدی یوسف خانی در گفتگو با خبرنگار مهر از افزایش قیمت مرغ به ۹۰۰۰ تومان در مراكز خرده فروشی اطلاع داد و اظهار داشت: قیمت هركیلوگرم مرغ گرم در عمده فروشی درب كشتارگاه ۸۰۰۰ تومان و توزیع درب واحدهای صنفی ۸۱۵۰ تومان است.
او افزود: همینطور نرخ این كالا در خرده فروشی مرغ شمال ۸۶۰۰ تومان و قیمت عمده مرغ كشتار شمال در میدان بهمن ۷۷۰۰ تومان است.
به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، به دنبال افزایش قیمت نهاده های دامی قیمت تمام شده تولید مرغ افزایش یافته و مدت هاست كه تولیدكنندگان نسبت به قیمت عرضه این كالا در بازار معترض هستند، به تازگی قبل از این، برومند چهارآئین، مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های كشاورزی مرغداران گوشتی ایران در گفتگو با خبرنگار مهر، از موافقت ستاد تنظیم بازار با قیمت ۹۲۵۰ تومانی برای مرغ اطلاع داده بود كه البته هنوز این مصوبه ابلاغ نشده است.
برومند چهارآئین، مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های كشاورزی مرغداران گوشتی ایران در گفتگو با مهر با اشاره به اینكه قیمت تمام شده تولید مرغ زنده به صورت متوسط برای مرغ دار بدون سود ۶۲۰۰ تومان است، اظهار داشته بود: با لحاظ كردن سود معقول و مشروع و قانونی، نرخ مرغ حدود۶۸۰۰ تومان می گردد.
وی توضیح داده بود: وقتی این محصول به مرغ آماده طبخ تبدیل می گردد ۲۵ درصد افت وزن دارد و بدین سان به صورت متوسط قیمت تمام شده مرغ آماده طبخ ۸۹۰۰ الی ۹۰۰۰ تومان است و به این میزان باید ۲۵۰ تومان هزینه كشتار و ۸۰ تومان هزینه حمل را اضافه كرد.
به گفته چهارآئین، ازاین رو متوسط قیمت مرغ درب كشتارگاه ۹۲۵۰ تومان است كه سازمان حمایت مصرف كنندگان هم در هفته آخر ماه مبارك رمضان با این نرخ موافقت كرده و ما منتظر ابلاغ آن هستیم.

5.0 / 5
4839
1397/04/26
15:26:15
تگهای خبر: بازار , تولید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۸ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش