خبر جدید پیروزبخت درباره استانداردهای ۸۵ گانه خودرویی

خبر جدید پیروزبخت درباره استانداردهای ۸۵ گانه خودرویی میزان سنج: رییس سازمان ملی استاندارد ایران اعلام نمود كه با عنایت به شرایط پیش روی صنعت خودروسازی در صورت حصول اطمینان از رعایت استانداردهای ۸۵ گانه خودرویی توسط خودروساز، این امكان وجود دارد كه در مورد برخی استانداردها كه رعایت ایمنی آن ها ساده نیست، به مدت یكسال فرصت زمانی داده شود.نیره پیروزبخت در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به اینكه با شرایط خاصی كه صنعت خودرو طی سال جاری با آن پیش رو شده و پیش بینی هایی كه این صنعت با عنایت به تحریم های پیش رو می گردد و صحت این مطلب كه آیا از سازمان استاندارد درخواستی به منظور مدارا با خودروسازان جهت رعایت استانداردهای ۸۵ گانه خودرویی شده است یا خیر؟ بیان كرد: هنوز چنین مسئله ای از جانب هیچ بخشی به ما اعلام نشده است اما سازمان استاندارد هم جزئی از مجموعه دستگاه های كشور است و می دانیم كه تحریم قطعات خودرو جزو تحریم های اولیه است و به تبع آن برای صنعت خودروسازی كشور مشكلاتی را بوجود می آورد.

وی افزود: موضوعی كه به آن تاكید داریم این است كه علی رغم وجود مسائل و مشكلات پیش رو صنعت خودروسازی نباید كیفیت خودرو را كم كند و صحبتی هم با سازمان استاندارد در خصوص اینكه از مواضع خود كوتاه بیاید، نشده است.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به اینكه سازمان ملی استاندارد هم خویش را با شرایط روز كشور منطبق می كند، اظهار داشت: به شرطی كه خودروسازان تمام تلاش خویش را انجام دهند و به سمت رعایت استانداردهای ۸۵ گانه خودرو گام بردارند، در مورد رعایت برخی استانداردها كه رعایت ایمنی آنها ساده نیست می توانیم تا یك سال به آنها فرصت دهیم.

پیروزبخت با اشاره به اینكه از تاریخ یكم دی ماه سال جاری سازمان ملی استاندارد فعالیت خویش را به منظور بازرسی استانداردهای ۸۵ گانه خودرویی آغاز می كند، اظهار نمود: امكان دارد بازرسی برخی استانداردها تا ابتدای دی ماه سال ۱۳۹۸ هم به طول بیانجامد و اگر مطمئن شویم كه اگر خودرویی می تواند در طول مدت زمانی بیشتری استانداردهای مربوطه را رعایت كند، بطور قطع این فرصت در اختیار آن ها قرار می گیرد.

وی افزود: در مورد رعایت استانداردهای ۶۳ گانه خودرویی كه از ابتدای تیرماه سال جاری هم اجرایی شد، یك مورد بود كه اعلام گردید كه می تواند تا ابتدای دی ماه سال جاری استانداردهای مربوطه را رعایت كند و این مسئله با دریافت تعهد مورد قبول سازمان استاندارد واقع شد و در زمان مقتضی بطور قطع كنترل لازم در ارتباط با آن صورت می پذیرد.

به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، در حالی اجرای استانداردهای ۸۵ گانه خودرویی طی سه مرحله از جانب سازمان ملی استاندارد ایران كلید خورده است كه ابتدای تیرماه سال جاری بعنوان دومین مرحله از اجرای طرح مذكور اعلام شده بود و خودروسازان مكلف بودند با رعایت ۶۳ استاندارد تعیین شده مجوز تولید عرضه به بازار دریافت نمایند. این در شرایطی است كه در مرحله اول اجرای طرح مذكور در ابتدای دی ماه سال قبل ۶۱ استاندارد توسط سازمان ملی استاندارد ایران تعیین شده بود كه ۲۵ خودروی سواری و سنگین جاده ای موفق به رعایت استانداردهای مربوطه نشدند و خط تولید آنها با توقیف روبرو شد.
5.0 / 5
4234
1397/05/17
17:08:10
تگهای خبر: استاندارد , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۸ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش