تولید محصولات كشاورزی افزایش یافت

تولید محصولات كشاورزی افزایش یافت میزان سنج: قائم مقام وزیر كشاورزی از كاهش صادرات محصولات كشاورزی در شش ماه اول امسال خبرداد.


به گزارش خبرنگار ایسنا، «مهدی كاظم نژاد» امروز در مراسم افتتاح كارگاه آموزشی بین المللی صادرات محصولات كشاورزی كه توسط كارشناسان بین المللی فائو در مركز آموزش عالی امام خمینی(ره) فردیس برگزار شد، اظهار نمود: بدون شك برگزاری چنین كارگاه هایی نقش موثری در استفاده از پتانسیل های كشاورزی و بهبود صادرات محصولات این بخش دارد.

وی ادامه داد: بدیهی است افزایش آگاهی و شناخت چالش ها از جانب تولید و صادركنندگان محصولات كشاورزی پایه های صادرات را مقاوم می كند.

وی در ادامه به انجام مذاكره برای توسعه صادرات كشاورزی ایران با كشورهای اوراسیا اشاره كرد و اضافه كرد: از یك سال و نیم پیش با برخی كشورها برای همكاری در بخش صادرات محصولات كشاورزی در حال مذاكره مذاكره هستیم.

وی توضیح داد: تا دو ماه آینده تفاهم نامه ای میان دو كشور ارواسیا امضاء می گردد و ماحصل آن اساساً پیشرفت در صادرات محصولات كشاورزی خواهد بود.

وی با ضرورت بر تاكید مدیریت بازار محصولات كشاورزی اظهار داشت: اگر بتوانیم تنظیم بازار را به مدیریت بازار تبدیل كنیم می توانیم در صادرات كشاورزی پیشرفت كنیم.

قائم مقام معاون وزیركشاورزی اضافه كرد: صادرات همه اجزای چرخه تولیدكشاورزی از هدف گذاری های این وزارت است و برای تحقق این هدف از بخش خصوصی دعوت به كار می كنیم.

كاظم نژاد توضیح داد: باید برای جذب سرمایه گذاران خارجی با نگاه صادرات محور تلاش كنیم چون با این روش می توانیم آمار صادرات كشور را بالا ببریم و علاوه بر تعامل با سرمایه گذاران خارجی، از تجربیات آن ها استفاده كنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به وضعیت صادراتی ایران اشاره كرد و اظهار داشت: هم اكنون ایران صادرات ۴۰ میلیون دلاری به كشور روسیه دارد كه در نظر داریم با آموزش و توسعه صادرات محصولات كشاورزی این رقم را به ۵۰۰ میلیون دلار برسانیم.

وی توضیح داد: در شش ماه اول امسال شاهد كاهش صادرات تولیدات كشاورزی نسبت به مدت مشابه سال قبل بودیم كه باید این مورد بررسی و صدمه شناسی شود.

وی با اشاره به افزایش تولیدات كشاورزی در سال جاری ادامه داد: تولیدات طی سال جاری رشد ۱۳ درصدی داشته است.


 

5.0 / 5
4387
1396/08/02
23:43:51
تگهای خبر: بازار , صادرات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش