آشنایی با ترازوی طلافروشی

آشنایی با ترازوی طلافروشی میزان سنج: در این مطلب میزان سنج در رابطه با ترازوی زرگری و طلافروشی توضیحاتی را ارائه می دهیم. با ما همراه باشید.


ترازوی زرگری وسیله ای جهت توزین طلا و جواهرات در طلا فروشی ها و زرگری ها می باشد ، ترازو زرگری به صورت رایج دارای دقت یك صدم گرم می باشد ولی در مواردی دارای دقت یك هزارم گرم است ، ترازوی طلا كشی با دقت یك هزارم بیشتر در زمان ساخت طلا مورد استفاده است و در مدل ترازوی زرگری كه در فروشگاه های طلا فروشی مورد استفاده قرار می گیرد جهت توزین و فروش طلا به كار می رود .
 
در محصولات ترازو AND برای صنعت زرگری ظرفیت های مختلفی وجود دارد كه در مدل GF و FX و سری EK قابل انتخاب می باشد ، در صنف طلا فروشی در توزین طلا از عبارت مثقال ، انس و عیار و به صورت رایج گرم استفاده می گردد ، در خرید ترازو زرگری باید از ترازو دیجیتالی استفاده نمود كه دارای واحد های وزنی گوناگونی باشد كه كاربر بتواند بر اساس واحد های دلخواه توزین را انجام نماید .
 
هر انس طلا برابر با 103431 / 31 گرم بوده و هر مثقال طلا برابر با 4/608 گرم می باشد كه برای كاربر ترازوی زرگری محاسبه و تبدیل انس به گرم یا مثقال به گرم در هر توزین كار دشواری می باشد و با خطا مواجه می گردد بهترین روش این است كه ترازو طلا فروشی خود قابلیت تبدیل را داشته و با انتخاب واحد وزنی ترازو زرگری وزن دقیق را بر اساس واحد تنظیم شده محاسبه نماید .
 
مارك های دیگری مانند ترازو متلر تولدو سوئیس نیز در حیطه ی ترازوی طلا فروشی در حالت فعالیت می باشد اما ترازو متلر به دلیل دارا بودن IP های بالا و شرایط فوق حساس آزمایشگاهی در تمامی ترازو های دیجیتال دارای قیمت بالاتری به نسبت ترازو های دیگر می باشند این امر موجب می گردد كه در فروشگاه های طلا فروشی كمتر ما شاهد ترازو دیجیتال متلر باشیم البته این موضوع حائز اهمیت می باشد كه محصولات متلر فرسایش ناپذیر با طراحی فوق العاده و سیستم بسیار هوشمند می باشند كه در سیستم های دیگر ما شاهد این همه كارایی در ترازو نیستیم .
 
ترازو كیا ، ترازو ساتریوس و ترازوی دیجیتال جادور و برند های دیگر نیز دارای ترازوی زرگری بوده و قابل استفاده در صنعت زرگری و طلا فروشی می باشند كه به نسبت ترازو AND دارای قیمت مناسب تری هستند اما در حالت كلی ترازو AND در این صنعت بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و مشتریان خاص خود را دارد  .
 
برای ظرفیت 600 گرم با دقت یك صدم در محصولات AND ، مدل EK610I می باشد ، این محصول دارای كیفیت بالا و طراحی كاربردی می باشد كه دارای قیمت بسیار مناسبی نیز است .
 
اما در صنف طلا فروشی وزن رایج برای ظرفیت كل ترازو ، ظرفیت 3 كیلو گرم می باشد كه در مدل ترازو AND می توان به FX3000 و GF3000 اشاره نمود كه هر دو دارای دقت یك صدم گرم می باشند و قابل تنظیم در واحد های وزنی دیگر نیز هستند .
3.8 / 5
11019
1396/04/18
22:42:40
تگهای خبر: ترازو , توزین
این مطلب را می پسندید؟
(9)
(2)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
Asa:
عالى بود خيلى ممنون ولى يه جايش رو ريدى
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش