گزارشی از بازار در روز توزیع اسكناس نو

هیجان ریال و دلار در فردوسی

هیجان ریال و دلار در فردوسی میزان سنج: میدان فردوسی تا چهارراه استانبول برای امروز در كنار جریان ارزی شاهد هیجان توزیع اسكناس های نو و رفت و آمدهایی از این دست بود.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، از امروز(شنبه) تا هفتم شهریورماه توزیع اسكناس های نو در شعب منتخب بانك ها به مناسبت عید غدیر خم انجام می گردد. بر این اساس اسكناس های ۵۰۰ و ۱۰۰۰ تومانی در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت. همزمان با توزیع بازار اسكناس نو در شبكه بانكی در بازار آزاد هم اسكناس فروش ها روزهای شلوغی دارند و تقاضا برای خرید به مناسبت عید غدیر خم بالا است.

گذری بر میدان فردوسی تا چهارراه استانبول از این حكایت داشت كه قیمت ها گرچه اغلب با روندی كاهشی همراه شده بود اما برخی اسكناس فروش ها همچنان قیمت ها را بالا نگه داشته اند. برخی عنوان كرده اند كه با شروع توزیع اسكناس در بانك ها افرادی كه این اسكناس ها را دریافت كرده اند، اغلب برای فروش به بازار می آیند. در نتیجه عرضه بیشتر شده و قیمت ها كاهشی است. این در شرایطی است كه اسكناس فروش ها می گویند در میان فروشندگان اسكناس های نو در كنار مردم عادی به نظر می آید افرادی از درون بانك ها هستند كه حجم بیشتری از دسته های اسكناس را به فروش می رسانند.

آخرین قیمت ها از اسكناس نو در بازار از این حكایت داشت كه اسكناس صد برگی ۵۰۰ تومانی كه تا قبل از این حدود ۷۵ هزار تومان برای امروز تا ۶۵ هزار تومان كاهش قیمت داشته و یا دسته ۱۰۰ برگی اسكناس ۱۰۰۰ تومانی كه تا ۱۲۰ تومان فروخته می شد، به ۱۱۵ هزار تومان كاهش داشته است.

در سایر قیمت ها هم دسته ۱۰۰ برگی اسكناس ۱۰ هزار تومانی تا یك میلیون و ۱۵ هزار تومان، ۵۰۰۰ تومانی ۵۲۰ هزار تومان، ۲۰۰۰ تومانی ۲۱۲ هزار تومان فروخته می گردد اما اسكناس كمیاب تر قیمت بالاتری دارند همچون دسته ۱۰۰ برگی اسكناس ۱۰ تومانی تا ۷۰ هزار تومان، ۲۰ تومانی ۶۵ هزار تومان و ۵۰ تومانی تا ۷۰ هزار تومان فروش می رود.

جریان بازار ارز

اما میدان فردوسی در اصل محل خرید و فروش ارز بوده و جریان معاملات در آن روزانه مورد توجه است. برای امروز قیمت ها تا حدی نزولی بوده و بازار التهاب قیمتی نداشت، اما خریدار و فروشنده همچنان در بازار رفت و آمد هستند؛ هرچند كه ظاهرا صرافی ها بیش از مردم عادی تمایل به خرید ارز داشتند، چراكه این روزها با كاهش قیمت تلاش در جذب ارزی دارند كه برخی برای فروش به بازار می آورند.

آخرین قیمت ها از بازار آزاد ارز این حكایت دارد كه دلار تا ۱۰ هزار و ۵۲۰ تومان و یورو تا ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان معامله شد. همینطور نرخ ارزی كه صرافی ها برای فروش با مدرك در تابلوهای خود قرار داده اند، از این قرار بود كه دلار تا ۱۰ هزار و ۵۰۰ و یورو تا ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان قیمت خورده و معامله می گردد.
5.0 / 5
4313
1397/06/03
19:07:08
تگهای خبر: بازار , بانك , خرید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۷ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش