از بی رغبتی صنعت به فناوری تا تربیت نیروهای كارآفرین در دانشگاه ها

از بی رغبتی صنعت به فناوری تا تربیت نیروهای كارآفرین در دانشگاه ها میزان سنج: رییس پردیس دانشكده های فنی دانشگاه تهران با اشاره به اینكه در 25 سال قبل صنعت درك درستی از فناوری نداشت، اظهار داشت: امروز نیروهای انسانی كارآفرینی تربیت شده اند كه توانسته اند صنعت كشور را متحول كنند.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، دكتر ناصر سلطانی در مراسم رونمایی از نسل سوم دستگاه اندازه گیری زاویه تماس، كشش سطحی و انرژی سطحی با اشاره به روند تولید ارتباط دانشگاه با صنعت، اضافه كرد: در 25 سال قبل بحت ارتباط صنعت با دانشگاه یك مبحث بی معنا بوده است؛ چون كه هر دو طرف آمادگی لازم برای همكاری را نداشتند.

وی با اشاره به اینكه در آن زمان دانشگاه ها تنها ماموریت آموزش را بر عهده داشتند، اظهار نمود: در گذشته دانشگاه ها با تحقیقات آشنا نبودند، از ساعت 12 به بعد دانشگاه تعطیل بود و در چنین شرایطی چگونه می توان انتظار داشت كه دانشجویان به سمت حل چالش های بخش صنعت بروند.

سلطانی به تجربیات خود از ارتباط صنعت و دانشگاه ها در سال های گذشته اشاره نمود و اظهار داشت: در آن سال ها در قالب یك هیات 19 نفره از اساتید دانشگاه به ایران خودرو رفتیم و از آنها خواستیم رفع چالش های خویش را به ما بسپارند ولی آنها اعلام نمودند كه هیچ مشكلی ندارند و در صورت عرضه مواد اولیه، خودروهای تولید خویش را دو برابر خواهند كرد.

رییس پردیس دانشكده های فنی دانشگاه تهران با اشاره به اینكه در آن زمان صنعت درك درستی از فناوری نداشت، تصریح كرد: امروزه این دانشگاه دارای 4500 دانشجوی دكتری و كارشناسی ارشد است كه سرمایه های عظیم كشور محسوب می شوند و توانسته اند صنعت كشور را متحول كنند.

وی با اشاره به فعالیت سایر دانشگاه های كشور برای تربیت نیروی انسانی كارآفرین، تصریح كرد: امروز زمان آن است كه از این نیروها بهره برد.
5.0 / 5
4848
1397/06/17
19:02:08
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش