آمار جدید گمرك از واردات ۷ ماهه نشان می دهد

خودرو آمریكایی در ایران

خودرو آمریكایی در ایران آمار گمرك ایران حاكی از كاهش واردات خودروهای با حجم موتور ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ سی سی و افزایش واردات خودروهای با حجم موتور كم تر از ۲۰۰۰ سی سی نسبت به سال قبل است.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، بر مبنای تازه ترین آمار گمرك از تجارت خارجی هفت ماهه ایران در سال جاری، در این مدت در مجموع یك میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار خودرو به همراه قطعات منفصله به ایران وارد شده است.
در این میان، ۴۸ هزار و ۶۶۷ دستگاه انواع خودروی سواری به ارزش یك میلیارد و ۲۹۹ میلیون دلار وارد ایران شده كه ورود چهار دستگاه خودرو از جمله یك دستگاه بی ام و ایكس ۴ و سه دستگاه خودروی رنو كولئوس از ایالات متحده آمریكا از نكات جالب واردات خودرو در سال جاری است.
بر اساس این گزارش، در هفت ماهه نخست سال جاری ۱۴ هزار و ۹۱۲ دستگاه خودرو با حجم موتور ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ سی سی به ارزش ۴۰۳ میلیون و ۲۴۵ هزار دلار به ایران وارد شده است. این در شرایطی است كه در سال قبل ۱۵ هزار و ۵۳۹ دستگاه خودرو به ارزش ۴۰۷ میلیون دلار در این طبقه به كشور وارد شده بود كه آمار حاكی از كاهش واردات این دست خودروها به ایران است.
اما در سوی دیگر تعداد خودروهای با حجم موتور ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ سی سی در این مدت ۲۴ هزار و ۲۴۰ دستگاه به ارزش ۶۲۵ میلیون دلار بوده است و با عنایت به واردات ۱۵ هزار و ۷۶۳ دستگاه خودرو به ارزش ۴۰۶ میلیون دلار از این نوع در مدت مشابه سال گذشته، واردات این نوع خودروها با افزایش ۵۳ درصدی روبرو بوده است.5.0 / 5
6006
1396/08/14
23:28:20
تگهای خبر: دستگاه , موتور , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش