برتری مهندسی ایرانی در مناقصات جهانی؛

چگونه شركت مهاب قدس سبب اقبال جوانان به رشته های مهندسی می گردد

چگونه شركت مهاب قدس سبب اقبال جوانان به رشته های مهندسی می گردد میزان سنج: مدیرعامل شركت مهندسی مشاور مهاب قدس اعتقاد دارد این شركت در دو سال اخیر، توانسته با موفقیت در پنج مناقصه مهم بین المللی، برگ های زرینی را بر كتاب افتخارات گذشته اش بیافزاید.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، «شركت مهندسی مشاور مهاب قدس» با عنایت به شرایط نامناسب اقتصادی و تحریم هایی كه بر كشور تحمیل شده است، بعنوان نماینده شایسته جامعه مهندسی كشور با حضور قدرتمند خود در مناقصات بین المللی با حمایت سازمان ها، نهادهای مالی و معتبر جهانی همچون بانك جهانی، بانك توسعه اسلامی، بانك توسعه آفریقا و سایر مراجع مهم بین المللی توانست با پیروزی بر رقبای جهانی خود در عرصه صدور خدمات فنی و مهندسی نام خویش را در بین ۱۰ شركت برتر دنیا به ثبت برساند.
ناصر تركش دوز، مدیرعامل شركت مهندسی مشاور مهاب قدس در این خصوص اظهار داشت: «شركت مهندسی مشاور مهاب قدس» با بیشتر از سه دهه سابقه فعالیت كوشیده تا یكی از اساسی ترین نیازهای كشور را در زمینه صنعت استراتژیك آب و نیروگاه های برق آبی، برآورده سازد. یافتن شركت مشابهی در ایران كه بتواند در مناقصات مختلف در رقابت با غول های صنعت آب جهان (شركت هایی همچون شركت های مهندسی آمریكایی و اروپایی) حضور پیدا كند و در مسابقه هوش، استعداد، تجربه و تخصص در ۳۲ مناقصه، برنده نهایی باشد و در ۱۲۰ مناقصه بین المللی در فهرست كوتاه انتخاب قرارگیرد، كار چندان آسانی نخواهد بود.
وی در ادامه اضافه كرد: این بدان مفهوم است كه مراجع مهم مانند بانك جهانی، بانك توسعه اسلامی شركت مهندس مشاور مهاب قدس رابه عنوان پنج مشاور برترجهان انتخاب كرده و در فهرست كوتاه مناقصات مهم بین المللی قرارداده اند تا كاندید برنده نهایی باشد.
مدیرعامل شركت مهندسی مشاور مهاب قدس تصریح كرد: باید توجه داشت كه شركت مهاب قدس تنها طی دو سال اخیر، توانسته در پنج مناقصه مهم بین المللی مربوط به كشورهای نیجریه، سریلانكا، زیمبابوه، اوگاندا و نپال برنده نهایی شده و فعالیت های جدید خویش را آغاز كند و برگ های زرین تازه ای بر كتاب افتخارات گذشته خود بیافزاید.
وی همینطور بیان كرد: اكنون بعنوان یك شركت مهندسی مشاور در اندازه های جهانی با تاكید بر نیروهای خبره و متخصص، با پشتوانه بیشتر از ۲۵۰۰ پرسنل متخصص كه از دانش آموختگان دانشگاه های برتر داخلی و بین المللی (در ۸۱ گرایش تخصصی) هستند، در مجامع بین المللی حضوری پرقدرت داشته و در حوزه صدور خدمات فنی و مهندسی یكی از معدود مشاورانی هستیم كه جزء ۱۰ شركت برتر جهان معرفی شده است كه از این جهت شركت تبدیل به یك برند ملی و بین المللی و در نهایت سبب افتخار و غرور مهندسی ایرانی شده است.
تركش دوز به جایگاه شركت تحت مدیریتش اشاره نمود و اضافه كرد: مهاب قدس با انجام پروژه های عظیمی اكنون به جایگاه معتبر و غرورآفرینی دست یافته كه نه تنها در ایران و خاورمیانه بلكه در مجامع بین المللی هم به یك شركت منحصر به فرد و بی رقیب تبدیل گشته است كه می توان به انجام طراحی و نظارت بر ساخت بیشتر از ۲۰۰۰ پروژه بزرگ صنعت آب و فاضلاب و همینطور پروژه هایی مانند، تونل رسالت تهران، بزرگراه حرم تا حرم، متروی كرج، متروی شیراز و غیره اشاره نمود.
وی افزود: در صنعت آب و فاضلاب هم می توان به طراحی و نظارت بر ساخت ۲۰۰ سد بزرگ، طراحی و نظارت بر ساخت نیروگاه های برق آبی با ظرفیت بیشتر از ۲۲ هزار مگاوات بعنوان انرژی پاك با هدف مقابله با افزایش گازهای گلخانه ای و حفاظت از محیط زیست، طراحی ونظارت برشبكه های آبیاری و زهكشی و توسعه اراضی كشاورزی با مساحتی بیشتر از ۴ میلیون هكتار، حدود ۷۰۰۰ كیلومتر خطوط انتقال آب، طراحی ونظارت بر ساخت حدود ۷۰ تصفیه خانه بزرگ آب و همینطور تعداد ۷۵ تصفیه خانه فاضلاب، شبكه آبرسانی و شبكه جمع آوری فاضلاب برای ۳۰ میلیون جمعیت، مطالعات منابع آب، محیط زیست، اقتصادی و اجتماعی، ژئوماتیك، خدمات مهندسی تاسیسات حمل و نقل ریلی شهری (مترو) و صنعت راهسازی كشور اشاره نمود.
مدیرعامل شركت مهندسی مشاور مهاب قدس همینطور خاطرنشان كرد: شركت مهاب قدس طی سه سال اخیر هر ساله بعنوان صادر كننده نمونه سال توسط سازمان تجارت ایران انتخاب شده است و فقط در سه سال گذشته، رسته مهندس مشاور ملحوظ شده است. همینطور این شركت بعنوان صادر كننده پیش كسوت خدمات فنی و مهندسی در پنجاه سال قبل توسط سازمان برنامه و بودجه شناسایی و انتخاب گردید. هم اینك، «مهاب قدس» در جایگاهی قرار گرفته است كه خیلی از ابر شركت های صاحب نام، برای جلب مشاركت و حضور مشترك در پروژه های مختلف باهم مسابقه می دهند.
وی اضافه كرد: قابل توجه است در اینجا به نكته بسیار مهمی اشاره كنم كه شركت مهاب قدس با تمام گستردگی تعهدات و افتخارات بین المللی از هیچگونه بودجه عمومی و دولتی استفاده نمی كند و فقط با تلاش های پرسنل و صرفا با استفاده از انجام پروژه های خود كسب درآمد و متعاقبا هزینه می كند.
تركش دوز با اشاره به عدم بدهی شركت مهندسی مشاور مهاب قدس به سیستم بانكی كشور اظهار داشت: همینطور این شركت هیچگونه بدهی به سیستم بانكی، سیستم های كارفرمایی و پرسنل خود ندارد. شركت مهاب قدس افتخار دارد علی رغم سال های سخت اقتصادی در خلال ده سال قبل تا به امروز حقوق و مزایای پرسنل را به موقع و حتی بدون یك روز تاخیر پرداخت كرده است.
وی در انتها اظهار داشت: ما اعتقاد داریم كه موفقیت «مهاب قدس» در زمینه ی صدور تخصص و هوش ایرانی در عرصه های جهانی، سبب تقویت و افزایش میزان علاقه مندی و گرایش رنگ باخته ی جوانان ایرانی به رشته های فنی مهندسی، با عنایت به نیاز شدید دنیای امروز به این رشته ها خواهد شد.همچنین شركت مهندسی مشاور مهاب قدس بعنوان صادر كننده نمونه ملی هوش، استعدادوتخصص برتر ایرانی برای سومین سال پی در پی در صدور خدمات فنی ومهندسی سال ۹۷ انتخاب گردید

1.7 / 5
4722
1397/08/12
15:00:19
تگهای خبر: بانك , تجارت , توسعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
کارشناس نخبه مهاب:
من از جوانان ناامید مهاب قدس هستم که مثل اکثر کارکنان نخبه‌ی این شرکت، قربانی تبعیض و فساد سیستماتیک مدی آن آنم.

شما هم مثل برخی خبرگزاری های معلوم تبخال با دریافت هدیه این اخبار دروغ و منعکس میکنین
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش