كاهش 100 هزار تومانی قیمت سكه

كاهش 100 هزار تومانی قیمت سكه به گزارش میزان سنج، به نقل از ایسنا مدیر عامل بانك كارگشایی جزئیات حراجی سكه در این بانك را شرح داد و گفت كه احیانا تا ۵۰ درصد حباب قیمتی فعلی خواهد شكست.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، امروز - شنبه - بانك كارگشایی با دستور بانك مركزی به حراج سكه تمام و نیم اقدام نمود تا در نتیجه آن تا حدی از حباب قیمتی سكه شكسته شود. سكه طی مدت اخیر در روند صعودی قیمت قرار گرفته و سرعت رشد آن نسبت به گذشته ركوردشكنی داشته است.

امروز ساعت ۱۴ در بانك كارگشایی حراج سكه آغاز و تا حدود ساعت ۱۷ به طول كشید. بانك مركزی قیمت پایه برای تمام سكه را یك میلیون و ۱۸۰ هزار تومان و همینطور برای نیم سكه ۵۸۰ هزار تومان تعیین كرد كه البته خریدار باید برای قیمت نهایی تا ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده پرداخت كند.

آن طور كه سلیمانی - مدیرعامل بانك كارگشایی - در رابطه با نتیجه برگزاری این حراجی به ایسنا توضیح داده است ظاهرا استقبال خوبی انجام شده است و تعداد قابل توجهی در این حراج حضور یافته بودند.

در نتیجه معاملات امروز ۱۰۸۰ قطعه تمام بهار فروخته شده كه متوسط قیمت آن یك میلیون و ۳۹۰ هزار تومان بوده است. همینطور ۸۴۰ قطعه نیم سكه فروش رفت كه متوسط قیمت حدود ۶۹۰ هزار تومان كه حدود ۱۵ هزار تومان كمتر از قیمت بیرون بود، ثبت شده است. با عنایت به اینكه فروش در قالب بسته های ۲۰ تایی انجام می شود، تعداد معاملات سكه های تمام حدود ۵۴ و برای نیم سكه حدود ۴۰ معامله می شد. در این حراجی ربع سكه قرار نداشت و طبق گفته مدیرعامل بانك كارگشایی هر زمان كه بانك مركزی اعلام نماید ربع سكه هم به آن اعلام خواهد شد.

اما در رابطه با اینكه حراجی سكه تا چه می تواند باعث كاهش قیمت در بازار شود، سلیمانی توضیح داد كه به نظر می رسد در جریان این مورد باید تا ۵۰ درصد حباب فعلی شكسته شود و به زودی تا ۱۰۰ هزار تومان كاهش یافت.

وی درباره اینكه چرا برخی قیمت های اعلامی از جانب شركت كنندگان در حراجی سكه حتی بالاتر از نرخ موجود در بازار بود هم توضیح داد: متاسفانه برخی در این حراج به طور ناآگاهانه شركت می كنند یعنی افرادی هستند كه حتی در جریان قیمت گذاری وقتی نرخی را بالا اعلام می كنند، خبر ندارند كه حتی بیشتر از قیمت های موجود در بازار است و نمی دانیم كه بگوییم لج بازی می كنند، رقابت است یا واقعا ناآگاهند نسبت به اینكه در حال خرید سكه در چه حالی هستند. در این میان به آنها اخطار می دهیم كه هیچ سودی برای آنها نخواهد داشت.

مدیرعامل بانك كارگشایی با اشاره به اینكه حراج سكه در هفته جاری برای روزهای یكشنبه و چهارشنبه برگزار و در هفته آینده شنبه، دوشنبه و چهارشنبه ادامه پیدا خواهد كرد، تصریح كرد كه مردم باید برای حضور در حراجی با آگاهی كامل نسبت به قیمت ها خرید كنند.

امروز هر قطعه سكه تمام بهار آزادی در بازار تا حدود یك میلیون و 390 هزار تومان و هر قطعه نیم سكه تا 699 هزار تومان به فروش رفت. 

5.0 / 5
4593
1396/09/04
00:09:11
تگهای خبر: بازار , خرید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش