معاون وزیر صنعت

28 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی

28 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی به گزارش میزان سنج معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به كاهش صادرات مواد غیرنفتی نسبت به زمان مشابه در سال قبل اظهار داشت: ایران در هشت ماهه امسال ۲۸ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشته است.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، محسن صالحی نیا با حضور در مراسم بزرگداشت روز ملی صادرات و تجلیل از صادر كنندگان برتر استان یزد در سال 96 با اشاره به جایگاه یزد در بخش صنعت، اظهار نمود: استان یزد در حوزه صادرات مواد غیر نفتی هم جزو استان های برتر كشور است.
وی با بیان این كه در هشت ماهه امسال بیش از 28 میلیارد دلار انواع مواد غیر نقتی با وزن حجمی 87 میلیون تن صادر شده است، اضافه كرد: محموله های صادر شده از لحاظ ارزشی 15 و به لحاظ حجمی 10 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل كاهش داشته است.
معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با بیان این كه بخش اعظمی از واردات مربوط به كالاهای واسطه ای، مواد اولیه و ماشین آلات صنعتی است، اظهار داشت: صادرات هشت ماهه امسال، 32 میلیارد دلار به میزان 23. 5 میلیون تن بوده است.
صالحی نیا با اشاره به این كه در سه محور باید از صادرات حمایت كنیم، خاطرنشان كرد: «گسترش و حمایت از تولید رقابتی و صادرات گرا»، «كاهش هزینه های مربوط به واحدهای صادرات گرا» و «سیاست های دیپلماسی كشور در مواردی همچون تأمین اعتبار خریدار و فروشنده، توافق نامه های تجاری دو جانبه به منظور حمایت از كالاهای صادراتی و باز شدن مسیر دریافت و پرداخت بین بانك های داخل و خارج كشور» سه محور اصلی هستند.
این مقام مسئول تصریح كرد: طبق دستورالعملی كه صادر شده است سازمان های صنعت معدن تجارت استان ها نباید از واحدهای تولیدی مشكل دار عبور كنند و باید تا حد ممكن مشكلات آن ها رفع گردد.
وی با اشاره به این كه امسال در مورد 3200 ردیف تعرفه كالا در جهت حمایت از تولید داخلی، واردات آن ها با ارز مبادله ای ممنوع شده است، اظهار داشت: پایش واردات و مدیریت آن می تواند كمك بسیار خوبی به تولید و صادرات باشد.
صالحی نیا بیان كرد: حتی به منظور حمایت بیشتر برای برخی از تعرفه ها، محدودیت های موقت و زمانی تعیین شده است تا نسبت به اینكه در هر برهه زمانی به تولید و صادرات صدمه می رسانند یا نه، واردات آن ها ممنوع و یا آزاد شود.
معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان، تاكید كرد: یكی از مواردی كه هنوز چارچوب مطلوب و مشخصی ندارد نوسازی و بازسازی و استفاده از تكنولوژی در واحدهای تولیدی است كه می تواند در انجام روند كار آن ها سهولت تولید كند.


 

5.0 / 5
4393
1396/09/10
01:12:12
تگهای خبر: تجارت , تولید , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش