تدوین 20 نشان استاندارد بین المللی برای عرضه مواد غذایی حلال

تدوین 20 نشان استاندارد بین المللی برای عرضه مواد غذایی حلال میزان سنج: رییس سازمان استاندارد ایران اظهار داشت: برای عمومی كردن فرهنگ استاندارد باید از ظرفیت مراكز علمی استفاده گردد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، نیره پیروز بخت امروز در هفتمین همایش تجلیل از واحدهای نمونه برتر ملی استاندارد كشور كه در پژوهشگاه مواد وانرژی مشكین دشت استان البرز، برگزار شد، اظهار نمود: جایگاه استاندارد ایران در دنیا جایگاه قابل رضایتی است و در تلاشیم هرچه بیشتر در تولید كالا و عرضه خدمات به استانداردهای جهانی نزدیك شویم.
وی با اشاره به رتبه استاندارد ایران ادامه داد: سازمان ملی استاندارد ایران امسال در میان 163 كشور دنیا رتبه 23 را به دست آورده كه این موفقیتی قابل توجه به حساب می آید.
وی اضافه كرد: طی سالهای گذشته تلاش زیادی برای اصلاح قوانین استاندارد و به روزرسانی آنها شده كه این تلاش نتیجه ای جز بالا رفتن كیفیت تولیدات داخلی و حساسیت بیشتر به ورود كالاهای خارجی نخواهد داشت.
او توضیح داد: بدون شك اگر می خواهیم در بازارهای جهانی حرف جدی برای گفتن داشته باشیم، باید كیفیت كالاهای ایرانی را به استانداردهای جهانی نزدیك كنیم.
این مسئول با اشاره به توفیقات ایران در زمینه ولید مواد غذایی حلال ابراز كرد: در مقایسه با خیلی از كشورهای اسلامی در این حوزه جایگاه مناسبی داریم و درصدد ارتقای آن هستیم.
پیروزبخت اظهار داشت: هم اكنون حدود 20 نشان استاندارد بین المللی برای عرضه مواد غذایی حلال با همكاری نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد كشاورزی و سازمان ملی استاندارد در دست تدوین قرار گرفته كه این امر جایگاه ایران را در زمینه تولید غذای حلال بالا می برد.
رییس سازمان استاندارد در بخش دیگری از صحبت های خود به ضرورت عمومی كردن فرهنگ استاندارد در جامعه اشاره كرد و اظهار داشت: برای توسعه فرهنگ استاندارد به هماهنگی و همكاری سایر دستگاه ها و همینطور بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندی های مراكز علمی كشور نیاز داریم.
وی در انتها صحبت های خود به جایگاه البرز در حوزه استاندارد اشاره كرد و اضافه كرد: البرز با جای دادن 100 برند برتر ملی در دل خود یكی از استان های صنعتی و مهم كشور به حساب می آید.
این مسئول ادامه داد: این استان از لحاظ كیفیت كالا و عرضه خدمات جزو استان های برتر كشور است و در زمینه صادرات كالا هم حرف های جدی برای گفتن دارد كه این امر نوید توسعه اقتصادی البرز در سالهای آینده است.5.0 / 5
4681
1396/09/22
10:06:44
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۵ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش