ساخت دستگاه ضد جلبك توسط دانشجویان دانشگاه آزاد

ساخت دستگاه ضد جلبك توسط دانشجویان دانشگاه آزاد میزان سنج: دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس، به منظور كمك به صنعت دریانوردی كشور، موفق به ساخت دستگاه ضد جلبك شدند.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، دستگاه ضد جلبك كه توسط دكتر مجتبی صادقی و مهندس احمدرضا رحیمی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز تولید شده، در نمایشگاه پژوهش و فناوری و فن بازار عرضه شده است.
از مشكلات شایع در صنعت دریانوردی رشد بی رویه جلبك در بدنه كشتی ها، زیردریایی ها و دیگر وسایل آبی است. روش معمول و كلاسیك مرتفع ساختن این مشكل، صرف هزینه های هنگفت و استفاده از غواصان برای از بین بردن جلبك های روییده شده در بدنه این ادوات است كه البته این روش به صورت دوره ای نیاز به تكرار دارد.
دستگاه ضد جلبك ساخت دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، با مرتفع ساختن این مشكلات و ارسال امواج الكترومغناطیسی، اجازه رشد را از جلبك گرفته و نیاز پاكسازی دوره ای برای از بین بردن جلبك را رفع خواهد نمود.
این دستگاه هم اكنون بر روی شناورها و كشتی های استان بوشهر و گمرك بندرعباس آزمایش شده و نتیجه این آزمایش كاملاً موفقیت آمیز بوده است و در آینده نزدیك به مرحله تجاری سازی خواهد رسید.
دیگر مزیت این دستگاه نسبت به نمونه خارجی، قیمت بسیار پایین آن است، به صورتی كه می توان گفت قیمت این دستگاه در داخل كشور نصف قیمت نمونه های خارجی آن است كه كمك شایانی به صنعت دریانوردی كشور به حساب می آید.
5.0 / 5
4900
1396/09/25
13:58:08
تگهای خبر: دستگاه , صنعت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۱ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش