معاون علمی آستان قدس رضوی خبر داد

تاسیس صندوق فناوری آستان قدس رضوی برای پشتیبانی از شركتهای دانش بنیان بزودی

تاسیس صندوق فناوری آستان قدس رضوی برای پشتیبانی از شركتهای دانش بنیان بزودی میزان سنج: معاون علمی و فناوری آستان قدس رضوی از تاسیس صندوق پژوهش و فناوری آستان قدس رضوی در آینده نزدیك برای پشتیبانی از شركت های فناور و دانش بنیان اطلاع داد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، محمد مهدی نژاد نوری در نشست مشترك با رییس و مدیران پارك علم و فناوری خراسان، اظهار نمود: خوشبختانه پارك علم و فناوری خراسان امروزه به یك بلوغ نسبی رسیده و دستاوردهای آن به تدریج در كشور در حال نمایان شدن است.
وی ادامه داد: شركت های دانش بنیان پارك خراسان، رفع نیازهای اصلی صنایع كشور را هدف گذاری كرده اند؛ با این وجود نسبت كارهای انجام شده با ظرفیت موجود تطبیق ندارد و پارك باید سهم بیشتری در اقتصاد كشور و هم توسعه صادرات محصولات فناور و دانش بنیان داشته باشد.
مهدی نژاد نوری، دو عامل نوآوری و حضور در بازارهای بین المللی را بعنوان شرایط اساسی برای بقای شركت های فناور و دانش بنیان بیان كرد و حضور جدی تر شركت های پارك در حوزه صادرات را خواهان شد.
وی افزود: ما الگویی را برای توسعه علمی و همكاری های شبكه ای طراحی نموده ایم كه پارك علم و فناوری خراسان بطور قطع در لایه اول این الگو قرار دارد.
معاون علمی و فناوری آستان قدس رضوی همینطور نقش آفرینی پارك در بحث سوغات زائر برای تولید كالاهای فرهنگی مورد نیاز زائران را بسیار حائز اهمیت دانست.
قنبری، رییس پارك علم و فناوری خراسان هم در این نشست ابراز امیدواری كرد كه پارك نقش خود بعنوان بازوی فناوری آستان قدس به نحو احسن انجام دهد.
وی كمبود فضای استقرار و بعد مسافت را همچون مشكلات پارك خراسان عنوان نمود و بهره گیری از ظرفیت های آستان قدس را برای حل این مشكلات خواهان شد.
قنبری از عزم گسترده پارك خراسان برای توسعه طرح كواپ (تحصیل همزمان با فعالیت در صنعت) با همكاری دانشگاه های بزرگ كشور اطلاع داد و اظهار داشت: ما می توانیم از ظرفیت آستان قدس رضوی و دانشگاه امام رضا(ع) برای توسعه این طرح حتما استفاده نماییم.
رییس پارك علم و فناوری خراسان، یكی از نیازهای مبرم شركت های دانش بنیان را استفاده از توان ارگان های بزرگی همچون آستان قدس رضوی برای توسعه صادرات دانست.
بر مبنای اعلام روابط عمومی و امور بین الملل پارك علم و فناوری خراسان، كوشش برای منطبق كردن صندوق پژوهش و فناوری با الگوهای دینی و اسلامی، تنوع بخشی به سبد تسهیلات و تدوین برنامه چهار ساله صندوق همچون موارد مطرح شده بود.
5.0 / 5
4191
1397/08/30
15:51:13
تگهای خبر: بازار , توسعه , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش