سقوط فروش خودروهای برقی تسلا در چین

سقوط فروش خودروهای برقی تسلا در چین میزان سنج: فروش خودروهای برقی ساخت تسلاموتورز در چین در ماه اكتبر سال جاری میلادی به طرز چشمگیری كاهش پیدا كرد.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، به نظر می آید كه نتایج و تبعات منفی جنگ تجاری میان ایالات متحده آمریكا و چین به تدریج بر روی صنعت خودروسازی اثرگذار واقع شده است چراكه آمارهای انتشار یافته توسط شركت آمریكایی تسلاموتورز نشان داده است كه فروش خودروهای برقی و الكتریكی مدلهای مختلف تسلا در چین ۷۰ درصد كاهش یافته است كه این امر می تواند برای این خودروساز جاه طلب آمریكایی خبر ناخوشایندی به شمار رود.

به گفته یكی از مقامات رسمی در انجمن خودرو در چین، آمارها گویای سقوط میزان فروش خودروهای تسلا در اكتبر ۲۰۱۸ در چین است كه یكی از بزرگترین تبعات منفی افزایش تعرفه های گمركی متقابل میان چین و ایالات متحده آمریكا و جنگ تجاری است.

در اوایل سال جاری میلادی بود كه تسلاموتورز با مقامات شانگهای به توافقی در مورد راه اندازی و راه اندازی یك كارخانه اختصاصی تولید خودروهای تسلا دست پیدا كردند كه این اولین كارخانه این خودروساز خارج از خاك ایالات متحده آمریكا بود. این شركت بزرگ و جاه طلب با یك سرمایه گذاری دو میلیارد دلاری كارخانه گیگافاكتوری خویش را در چین راه اندازی نمود و حالا به نظر می آید كه باوجود تلاش های بسیاری كه به منظور دور زدن قانون افزایش تعرفه های گمركی و كاهش آثار جنگ تجاری میان چین و آمریكا انجام داده است، نتوانسته است عملكرد موفقیت آمیزی را از خود به نمایش بگذارد و فروش محصولاتش در این كشور كه یكی از بزرگترین بازارهای خرید و فروش در جهان به حساب می آید، به بن بست خورده است.

بر اساس گزارش رویترز، چندی قبل اخبار دیگری هم انتشار یافته بود كه نشان می داد شركت های خودروسازی چین با حمایت دولت این كشور، قصد دارند بازار خودروهای برقی و الكتریكی را از انحصار تسلاموتورز آمریكا درآورده و بدین ترتیب سرمایه گذاری های كلانی را در زمینه توسعه وسائل نقلیه پاك و دوستدار محیط زیست جذب كرده اند. هرچند كه به عقیده تحلیلگران و كارشناسان فعال در حوزه خودرو، تاثیرات این سرمایه گذاری و تلاش شركت های چینی به این زودی مشخص نخواهد شد ولی به نظر می آید كه یكی از عوامل اثرگذار در كاهش چشمگیر فروش خودروهای برقی تسلا در اكتبر ۲۰۱۸ میلادی همین مساله بوده است و پیش بینی می گردد خیلی از مردم و شهروندان تا زمان معرفی و عرضه خودروهای برقی چینی منتظر بمانند.

تسلاموتورز روز سه شنبه در پاسخ به سوال گزارشگران در مورد موضوعات مربوطه و كاهش فروش خودروهای برقی تسلا در چین خودداری كرده است.

در سالهای اخیر خیلی از خودروسازان مشهور در جهان به سمت و سوی طراحی، توسعه و تولید انبوه خودروهای برقی، پاك و دوستدار محیط زیست روی آورده و در این زمینه سرمایه گذاری های كلانی را اختصاص داده اند. دولت خیلی از كشورهای جهان هم با عرضه طرح های حمایتی و تشویقی و همینطور تسهیلات به شهروندان تلاش دارند مشتریان خودرو را به سمت و سوی خریداری خودروهای برقی و پاك سوق دهند.
5.0 / 5
4928
1397/09/06
22:09:43
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۷ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش