رئیس سازمان بورس به مهر خبر داد:

آمادگی بورس برای خریدوفروش مسكن، بوروكراسی عامل استقبال كم ازاوراق

آمادگی بورس برای خریدوفروش مسكن، بوروكراسی عامل استقبال كم ازاوراق میزان سنج: رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از آمادگی بورس كالا برای انجام معاملات مسكن بدون محدودیت آگاهی داد و اظهار داشت: فرایندهای اداری سبب شده استقبال از اوراق تسه زمانبر باشد.شاپور محمدی در گفت وگو با خبرنگار مهر درباره نقش بازار سرمایه در بازار مسكن گفت: سازمان بورس و اوراق بهادار یكی از اقداماتی كه در این زمینه انجام داده، انتشار اوراق رهنی مسكن است؛ استقبال از این اوراق خوب بود اما فرآیندهای اداری موجود بر سر راه این اوراق از طرف بانك عامل بخش مسكن، سبب گشته است تا استقبال بیشتر از این اوراق، زمانبر باشد.
وی افزود: تابحال دو سِری اوراق رهنی مسكن انتشار یافته و با استقبال خوب خریداران این نوع ابزار مواجه شده است.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار به صندوق های زمین و ساختمان بعنوان دومین ابزار بورسی بخش مسكن اشاره و اشاره كرد: یكی دیگر از وجوه تعامل بازار سرمایه و بازار مسكن، حضور شركت های سرمایه گذاری ساختمان در بازار سرمایه است و سهام این شركت ها در حال خرید و فروش از طرف سرمایه گذاران است؛ بدین سبب سازمان بورس و اوراق بهادار از راه سه بخش اوراق رهنی مسكن، صندوق های زمین و ساختمان و خرید و فروش سهام شركت های سرمایه گذاری ساختمانی در بخش مسكن ورود كرده است. این ابزارها بسیار مناسب و معقول است اما اینكه بازار مسكن تا چه حد از این ابزار بهره ببرد، مسئله ای است كه فعالان بخش مسكن برای آن باید برنامه ریزی كنند.
محمدی تاكید كرد: سازمان بورس آمادگی دارد تا آیین نامه ها و دستورالعمل هایی كه برای حضور بیشتر بازار سرمایه در بخش مسكن می بایست تغییر كند، را اصلاح كند.
وی درباره خرید و فروش فیزیكی مسكن در بورس كالا اضافه كرد: محدودیتی از این نظر نداریم، كسانی كه علاقه مند به واگذاری واحدهای ساختمانی در بورس هستند، باید شكل كالا، متراژ و همگِنی زمین آن واحد را تعیین كنند تا بتوانیم آنرا در بورس كالا به فروش برسانیم.

5.0 / 5
4983
1397/09/18
14:16:35
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش