رئیس اتاق اصناف ایران:

با سه شنبه بازار و جمعه بازارها مخالفیم، تعطیل شان كنید

با سه شنبه بازار و جمعه بازارها مخالفیم، تعطیل شان كنید به گزارش میزان سنج رئیس اتاق اصناف ایران اعلام نمود: اگر بازارچه های محلی بر مبنای نیاز مردم و مطابق ماده 16 قانون بهبود محیط كسب و كار باشد، مشكلی ندارد اما با بازارهایی مانند سه شنبه بازارها و جمعه بازارها مخالفیم و باید تعطیل شوند.علی فاضلی در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: اگر بازارچه های محلی بر مبنای نیاز مردم باشد و آنچه در ماده 16 قانون بهبود محیط كسب و كار باشد، در آن رعایت شود، مشكلی ندارد، چراكه این قانون صراحتا اعلام می كند كه تولیدكنندگان كوچكی كه محیطی برای عرضه تولیدات شان ندارند یا تولیدكنندگان خانگی یا تولیدكنندگان كشاورزی كه نمی توانند محصولات شان را به صورت مستقیم به دست مردم برسانند، باید این فضا در قالب بازارچه های محلی در اختیارشان قرار بگیرد و وزارت راه و شهرسازی و شهرداری ها مكلفند كه این فضا را برای آنها فراهم نمایند.

وی اضافه كرد: اگر راه اندازی و توسعه بازارچه های محلی بر این اساس و مطابق با این قانون باشد، پسندیده است و قانون هم به آن اشاره نموده است اما اگر بازارهای محلی مانند بازار روز و شب، به نام سه شنبه بازارها و جمعه بازارها و... باشد، با آن مخالفیم. چراكه بنگاه های كوچك و بزرگ اقتصادی وجود دارد و راه اندازی این گونه بازارهای محلی با اقتصاد آنها همخوانی ندارد.

رئیس اتاق اصناف ایران اظهار داشت: از جانب دیگر هیچ كنترل نظارتی در عرضه كالا و خدمات از جانب این بازارهای محلی نمی گردد و هیچ دستگاه نظارتی هم این وظیفه را برعهده نمی گیرد. ازاین رو بازارهای محلی از حیث كیفیت و قیمت، برای اقتصاد كشور مفید نیستند و باید تعطیل شوند. چراكه این همه بنگاه صنفی در كشور داریم و با اقتصاد آنها و اقتصاد كشور همخوانی ندارد.
5.0 / 5
4473
1397/09/19
15:04:42
تگهای خبر: بازار , توسعه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۱ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش