نوبخت:

آیین نامه حذف یارانه پردرآمدها به هیات وزیران می رود

آیین نامه حذف یارانه پردرآمدها به هیات وزیران می رود میزان سنج: رئیس سازمان برنامه با تاكید بر اینكه حذف یارانه پردرآمدها بصورت سلیقه ای نخواهد بود، اظهار داشت: آئین نامه اجرایی این اقدام، در سازمان برنامه تدوین و به تصویب هیات وزیران می رود.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، محمدباقر نوبخت در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه با وزیر صنعت، معدن و تجارت برای احداث ۲۷۰هزار فرصت شغلی جدید در بخش صنعت و معدن، در جمع خبرنگاران درباب ساز و كار حذف افراد پردرآمد از صف یارانه بگیران گفت: سال آینده باز مشابه سال جاری برای خانوارهایی كه استحقاق دریافت یارانه را دارند ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان در هر ماه باید پرداخت نماییم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور اضافه كرد: اما قانونگذار تعیین كرده افرادی كه زیر سه میلیون تومان درآمد دارند باید از این یارانه استفاده كنند و افرادی كه بالای سه میلیون تومان درآمد دارند دیگر مستحق دریافت نیستند از این رو باید این اقدام را انجام دهند كه این خانوارها را می شناسند.
وی افزود: اگر وزارت تعاون و سازمان هدفمندی بخواهند نزدیك به ۸۰ میلیون نفر را شناسایی كنند اساسا كار دشواری است. بدین سبب به جهت اینكه به صورت غیرمتمركز عمل كرده و از ظرفیت استان ها استفاده نمائیم قرار شد برمبنای كمیت و جمعیت هر استان، اقدامات در این خصوص را به شورای برنامه ریزی استان واگذار نماییم.
نوبخت اشاره كرد: اساسا در این روند رفتارهای سلیقه ای نخواهیم داشت. اول آن كه پرداخت ها در چارچوب آیین نامه اجرایی صورت می گیرد كه هر سال سازمان برنامه و بودجه باید آنرا تهیه نماید و هیأت وزیران تصویب كند. به همین جهت دقیقا شاخص ها برای پردرآمد یا كم درآمدی شناسایی صورت خواهد گرفت.
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینكه ضابطه ها در این آیین نامه مشخص می شود، اظهار داشت: افرادی كه دیگر یارانه دریافت نكنند می توانند نتیجه كار را در پیشرفت طرح های عمرانی استان شان و یا كمك به اقشار كم درآمد ببینند.
وی با اشاره به اینكه این روند به عدالت نزدیك تر است، گفت: واگذاری روند حذف افراد پردرآمد از دریافت یارانه به استان ها به مراتب بهتر از این است كه عده ای در تهران بنشینند و برای تمام شهرها تصمیم بگیرند.
وی همین طور درباب اینكه آیا مبلغ ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان برای یارانه نقدی افزایش خواهد یافت، اظهار داشت: كسی كه می خواهد این مبلغ را افزایش دهد باید منابعی باز برای آن در نظر بگیرد. این در شرایطی است كه طبق قانون در صورت تغییر قیمت حامل های انرژی و مباحث دیگری در قانون هدفمندی مشخص شده می توان مبلغ یارانه ها را افزایش داد اما این در شرایطی است كه دولت به دنبال كاهش تورم است از این رو تصمیمات ما همه جانبه خواهد بود.
نوبخت اضافه كرد: ما باید رعایت حال مردم را هم درباب گرانی ها، هم درباب قاچاق و افزایش مصرف داشته باشیم. به هر حال آنچه در بودجه سال آینده مشخص شده همین قیمت های موجود است. اما باز هم تصمیم نهایی را مجلس می گیرد.
نوبخت همین طور درباب حقوق بازنشستگان اظهار داشت: برای افزایش حقوق بازنشستگان تمایزی میان افراد قائل نیستیم و همه همچون كارمندان و بازنشستگان از متوسط ۲۰ درصد استفاده می كنند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اضافه كرد: پلكانی كردن افزایش حقوق و در نظر گرفتن ضریب بیشتر از ۲۰ درصد برای كم درآمدها و ضریب كمتر از ۲۰ درصد برای پردرآمدها بستگی به نظر مجلس دارد.

5.0 / 5
4429
1397/09/20
14:17:18
تگهای خبر: تجارت , دولت , سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۷ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش