بانك ها در حال صاحب شدن ۲۵۰ كارخانه مازندران

بانك ها در حال صاحب شدن ۲۵۰ كارخانه مازندران به گزارش میزان سنج نایب رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران از افزایش بدهكاری واحدهای صنعتی به بانك ها اطلاع داد و اظهار داشت: متاسفانه حدود ۲۵۰ واحد صنعتی دیگر بر اثر سومدیریت در تسهیل و رفع موانع تولید در حال تصرف شدن توسط بانك ها هستند.


علیرضا فرجی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه تعداد ۱۶۸ واحد صنعتی استان خصوصا در شهرستان ساری درگذشته به تصرف بانك ها در آمده است، اظهار نمود: الان هم حدود ۲۵۰ پرونده دیگر آماده تحویل به بانك ها بوده و این یعنی بدهكاری مشكل بخش زیادی از این واحدها بوده است.
70 درصد تكنولوژی صنایع متعلق به سه دهه پیش
وی، نوسازی تكنولوژی صنایع را یكی دیگر از مشكلات این بخش دانست و اظهار نمود: 70 درصد تكنولوژی صنایع ما متعلق به سه دهه پیش است كه امیدواریم با حمایت دولتمردان مورد بازسازی قرار گیرند.
این مسئول با ابراز نگرانی از اینكه مدیران دارای صلاحیت در بخش های صنعتی وجود ندارند، یادآورشد: قوانینی كه در سال های اخیر برای پیشبرد اهداف صنایع قرار داده شده است، مناسب زمان حال نیست چونكه الان كشور ما در جنگ اقتصادی به سر می برد.
انتقاد از ناكارآمد بودن ستاد تسهیل و رفع موانع تولید
فرجی با انتقاد از ناكارآمد بودن ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خاطرنشان كرد: مبادرت به برگزاری جلسات مختلف در همه واحدها جهت رفع مشكل یك واحد، تنها اتلاف وقت است در حالیكه برای رفع هر مشكل، مجلس می تواند یك قانون یا طرح تصویب كند.
نایب رئیس خانه صنعت و معدن انتخاب مدیران صنعتی از بین كسانی كه از مشكلات این بخش به خوبی آگاهند را یكی از بهترین راه های حل مشكلات صنعتی برشمرد و اضافه كرد: كسی كه برای رسیدن به این سمت تمامی درجات پایین دست را به درستی طی كرده باشد و به صورت جدی برای بهبود اوضاع تلاش كند، لایق مدیریت در این بخش است.
تاسف از انتخاب مدیران سفارشی در صنعت
فرجی با ابراز تاسف از اینكه برخی افراد به صورت سفارشی و بدون آگاهی درباره بخش صنعت و تنها با اعمال سیاسی وارد آن می شوند، اظهار نمود: بخش های مختلف از قبیل اتاق بازرگانی كل كشور و خانه صنعت و معدن تمام استان ها از این مورد شكایت كرده اند اما دولت هیچگونه همكاری جهت رفع مشكلات در این زمینه نكرده است.
نایب رئیس خانه صنعت و معدن عملكرد مجلس در زمینه تعامل با بخش های خصوصی را بسیار ضعیف توصیف كرد و اضافه كرد: اختلاف طبقاتی سبب شده كه ملت ایران از درون كشور گرفتار تحریم شوند.
فرجی مدیران و كارگران بخش صنعتی را سربازان جنگ اقتصادی دانست و بیان كرد: اگر مسئولان از ما حمایت كنند و مواد اولیه در داخل كشور تولید شود بخش عظیمی از مشكلات صنعت از قبیل بدهكاری به بانك ها حل خواهد شد.
كارخانه های چوب در حال تعطیل شدن
وی به عدم مدیریت در استفاده كارخانجات از جنگل ها برای تولید مواد اولیه و اجرای طرح تنفس جنگل اشاره نمود و اظهار داشت: از مسئولانی كه جهت استفاده بی رویه از جنگل مجوز صادر می كردند انتظار می رفت با آینده نگری و مبادرت به جایگزینی درختان، بستری مناسب برای پیشگیری از نابودی جنگل و بدنبال آن تعطیلی كارخانه هاو واردات چوب فراهم نمایند.
فرجی خاطرنشان كرد: افزایش قیمت محصولات، ناشی از وجود ناهماهنگی بین سرمایه های به دست آمده از صادرات و هزینه هایی است كه وارد كنندگان با عنایت به نرخ ارز باید برای خرید محصولات وارداتی بپردازند.
5.0 / 5
4479
1397/10/01
16:00:59
تگهای خبر: بانك , تجارت , تكنولوژی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۱ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش