حباب سكه ۴۰۰ هزار تومانی شد

حباب سكه ۴۰۰ هزار تومانی شد به گزارش میزان سنج رییس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سكه تهران با اشاره به اینكه روند افزایشی نرخ دلار و اونس جهانی قیمت طلا و سكه را در بازار داخلی افزایش داده است، اظهار نمود: خرید و فروشی در بازار صورت نمی گیرد و مردم تنها برای سرمایه گذاری؛ طلای خام، آب شده و سكه در حجم بسیار محدود خریداری می كنند.


ابراهیم محمدولی در گفت وگو با ایسنا، در ارتباط با وضعیت بازار طلا و سكه در روز جاری اظهار داشت: به دنبال رشد نرخ ارز بخصوص دلار، قیمت طلا و سكه در بازار داخلی رشد داشته و البته این مورد بی تاثیر از رشد ارزش طلا در بازارهای جهانی نبوده است.

رییس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سكه تهران اظهار نمود: با وجود افزایش نرخ دلار و اونس جهانی كه سبب رشد قیمت طلای داخلی شده است، بازار در ركود به سر می برد و تنها اندكی بر حجم تقاضای طلای خام آب شده و سكه افزوده شده است.

وی با تاكید بر اینكه تقاضایی برای خرید مصنوعات تولید شده وجود ندارد، خاطرنشان كرد: مردم به علت اعمال اجرت ساخت و مالیات بر ارزش افزوده بر مصنوعات، این دست طلا را خریداری نمی كنند و از جنبه سرمایه گذاری به خرید طلای خام و آب شده روی آورده اند.

محمدولی اظهار نمود: از نظر كارشناسی خرید طلای آب شده از جانب مردم بسیار خطرناك می باشد، چونكه افراد غیرخبره توانایی تشخیص عیار طلای آب شده را ندارند و خرید طلای آب شده و خروج آن توسط مردم از بازار از حجم مواد اولیه موجود در كسب وكار صنف طلا می كاهد.

رییس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سكه تهران با اشاره به ارزش ۱۲۷۳ دلاری اونس جهانی اظهار داشت: هر مثقال طلای ۱۷ عیار به ارزش یك میلیون و ۵۷۵ هزار تومان، هر گرم طلای خام ۱۸ عیار ۳۶۳ هزار و ۶۰۰ تومان، سكه طرح جدید سه میلیون و ۹۴۰ هزار تومان، طرح قدیم سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، نیم سكه یك میلیون و ۹۹۰ هزار تومان، ربع سكه یك میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و سكه یك گرمی ۶۷۰ هزار تومان ارزش گذاری شده است كه بررسی ها نشان از آن دارد كه حباب سكه ۳۹۰ تا ۴۰۰ هزار تومان است.
5.0 / 5
4263
1397/10/05
18:20:21
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۸ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش