آگهی نماینده تنكابن نسبت به آثار طرح تنفس جنگل های شمال كشور

آگهی نماینده تنكابن نسبت به آثار طرح تنفس جنگل های شمال كشور میزان سنج: نماینده مردم تنكابن در مجلس اظهار داشت: مردم ایران بدانند كه علاوه بر درختان جنگل های شمال از این پس باید نگران اراضی و زمین های این جنگل ها هم باشند چونكه نتیجه طرح تنفس جنگل های شمال كشور كه به صورت غیركارشناسی تهیه شد جز این نیست و نشانه های این مسئله از الان قابل رویت است.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، شمس الله شریعت نژاد در تذكر شفاهی در جلسه علنی امروز (یكشنبه) مجلس شورای اسلامی، خطاب به وزیر جهاد كشاورزی متذكر شد: این تذكر را بارها گفته ام اما كو گوش شنوا. قیمت مركبات ۱۰ سالی است كه تغییری نداشته است؛ در حالیكه نهاده های كشاورزی و دستمزدها افزایش یافته است.

وی افزود: بیشتر از ۵۰ درصدِ تولیدِ مازادِ مصرفِ داخلی امكان صادرات دارد ولی محتاج حمایت دولت و تسهیل امر صادرات است اما متاسفانه در عمل اتفاقی نمی افتد و مركبات روی دست كشاورزان مانده است و مشتری ندارد؛ در حالیكه كشاورزان باغدار مجبور به تولید هستند، جناب وزیر مردم تا كی باید مجبور به انجام كار غیراقتصادی شوند و حق تبدیل اراضی كشاورزی خود به غیركشاورزی را هم نداشته باشند؟

نماینده مردم تنكابن در مجلس طرح انتقال آب خزر به استان مركزی را دستمایه تذكر به رییس جمهور قرار داد و پرسید: كدام مرجع علمی، زیست محیطی، اقتصادی و قانونی اجازه انتقال آب از دریای بسته خزر را داده است؟ با وجود مخالفت صریح برنامه ششم توسعه چگونه وعده انتقال آب را به هم استانی های خود داده اید؟ یعنی از ۴۰ سال اقدامات غیرعلمی، غیركارشناسی و سوءاستفاده از قدرت سیاسی و اجرایی و بهره كشی از منابع طبیعی و نتایج منفی حاصل از آن در اكوسیستم های كشور درس نگرفته ایم؟

عضو كمیسیون كشاورزی مجلس افزود: رییس سازمان حفاظت محیط زیست كه اجازه راه اندازی جاده نیمه كاره تنكابن- الموت- قزوین را به بهانه عدم ارزیابی زیست محیطی نمی دهد، چگونه اجازه انتقال آب بین دو اكوسیستم متفاوت را می دهد؟ جناب روحانی، مردمی كه بیشتر از ۷۰ درصد به جنابعالی رای دادند انتظار دارند كه در زمان بحران لااقل دیده شوند. سیل ۱۳ مهرماه سال جاری خسارات قابل ملاحظه ای به مردم وارد كرد. ابنیه ها، پل ها و راه های دسترسی كه نیاز هر روزه مردم منطقه است و در این سیل ویران شده هنوز بازسازی نشده است و كشاورزان كه با انحراف مسیر روخادنه ها، متحمل خسارت شده اند، تعیین تكلیف نشده اند.

شریعت نژاد در تذكری به وزیر جهاد كشاورزی، طرح توقف تنفس جنگل های شمال كشور را غیركارشناسی دانست و اضافه كرد: این طرح در نوع خود در جهان بی نظیر است. این طرح به پیشنهاد دولت در مجلس تصویب گردید. این طرح آینده غم انگیزی را برای شمال كشور رقم خواهد زد. مردم ایران بدانند كه علاوه بر درختان جنگل های شمال باید از این به بعد نگران اراضی و زمین های این جنگل ها هم باشند چونكه نتیجه كار غیركارشناسی آثاری بدتر به دنبال خواهد داشت. نشانه های این مساله از الان قابل دیده شدن است.
5.0 / 5
4713
1397/10/09
14:32:11
تگهای خبر: ارزیابی , توسعه , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش