شافعی خطاب به بخش خصوصی:

منطقی است پشتیبانی از بخش خصوصی مادام العمر باشد؟

منطقی است پشتیبانی از بخش خصوصی مادام العمر باشد؟ میزان سنج: رئیس اتاق ایران خطاب به بخش خصوصی اظهار داشت: آیا منطقی است كه مساله پشتیبانی از بخش اقتصادی مادام العمر باشد؟ آیا منطقی است كه ما كودكی را بزرگ نماییم و زمانی كه به راه افتاد آنرا به حال خود واگذار كنیم؟ ما نباید در دام اعتیادی حمایتی بیافتیم كه در آن منطقی وجود ندارد و این امر یك نوع اتلاف منافع است.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، غلامحسین شافعی در شصتمین شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان در اتاق بازرگانی مشهد، با اشاره به مثلث توسعه ترسیمی استاندار استان، اظهار نمود: نگاه استاندار به مثلث توسعه اقتصادی یك نگاه متفاوت با نگاه های معمول با مسائل اقتصادی كشور است.
وی افزود: در این مثلث دو ضلع را به دولت و یكی را به مجلس نسبت داده اند و در قاعده آن كارآفرینان و فعالان اقتصادی قرار گرفته است.
رئیس اتاق ایران با اشاره به اینكه میزان اهمیت دادن به بخش خصوصی در قاعده این مثلث بسیار پرارزش است، اضافه كرد: این امر نشان از یك اعتقاد واقعی به روند درست فعالیت های اقتصادی در آینده دارد.
شافعی تصریح كرد: بخش خصوصی آنچه در توان و آماده دارد را با اتحاد و با یك قرارداد اجتماعی، در چارچوب حركت های اقتصادی دنبال می كند.
وی تصریح كرد: یكی از علت های اصلی كه در عرصه اقتصادی توفیق پایداری نداشته ایم این است كه تمام سیستم های پاداش دهی در كشور به كارهای غیرمولد اختصاص داشته و این امر یك اشتباه است.
شافعی افزود: امروزه بحث نگاه به سیستم بانكی بسیار مهم می باشد و باید مورد بررسی قرار گیرد همینطور این بخش نیازمند یك تغییر نگاه جدی است.
وی با اشاره به اینكه نسبت سپرده های ما به تسهیلات وضعیت نامطلوبی دارد و در رتبه ۲۶ كشوری قرار داریم، اظهار داشت: همینطور در طول چند سال قبل سهم سه بخش تولید، تولید صنعتی و كشاورزی كاهش پیدا كرده و نگاه به سمت بخش های مولد هم مثبت نبوده و همواره منابع جذب امور غیرمولد شده كه باید در این امر تجدید نظر صورت گیرد.
شافعی در ادامه اظهار داشت: حمایت باید همواره هدف دار و كاهنده باشد، ما هم اكنون واحدها و تولیداتی داریم كه بزودی از مصرف بازار داخلی هم حذف خواهند شد، با این عوامل چگونه باید برخورد كنیم؟
وی خاطرنشان كرد: منابع صندوق توسعه ملی مطابق آنچه كه برای آن پیش بینی شده عملكرد خوبی ندارد و در این زمینه نیازمند پیگیری های استاندار است.


5.0 / 5
4276
1397/10/29
15:32:14
تگهای خبر: بازار , بانك , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۸ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش